GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Nové zařízení pro ochranu dat Fujitsu ETERNUS CS s integrovanou deduplikací od společnosti Quantum bude mít nejméně 5x větší škálovatelnost než nejlepší produkty na trhu

Nové zařízení pro ochranu dat Fujitsu ETERNUS CS s integrovanou deduplikací od společnosti Quantum bude mít nejméně 5x větší škálovatelnost než nejlepší produkty na trhu

Nové zařízení pro ochranu dat Fujitsu ETERNUS CS s integrovanou deduplikací od společnosti Quantum bude mít nejméně 5x větší škálovatelnost než nejlepší produkty na trhu

Praha, April 12, 2013 Stručná fakta:
  1. Fujitsu bude do příští generace zařízení pro ochranu dat Fujitsu ETERNUS CS integrovat deduplikační technologii společnosti Quantum
  2. Umožní tak zjednodušení a konsolidaci zálohovacích a archivačních infrastruktur
  3. Nová generace ETERNUS CS bude jediným scale-out deduplikačním zařízením na trhu

Praha, 12. dubna 2013 – Již brzy bude pro podniky mnohem snazší vyvážit rychlost zálohování a obnovy dat spolu s náklady na flexibilní ukládání takřka neomezeného množství dat na úložná média. V rámci rozšířené prodejní a technologické dohody zahrne Fujitsu do příští generace svých zařízení pro ochranu dat ETERNUS CS High End špičkovou deduplikační technologii společnosti Quantum (NYSE:QTM). Nově vzniklé řešení tak bude dosahovat více než pětkrát větší škálovatelnosti, než které dosahují stávající produkty na trhu. Současně bude prvním scale-out deduplikačním zařízením dostupném na trhu.

Fujitsu ETERNUS CS High End zvyšuje flexibilitu a efektivitu zálohovacích a archivačních infrastruktur. Díky kompletní virtualizaci všech diskových a páskových cílových systémů v datacentru vytváří jednotné zálohovací a archivační prostředí s jednotnou správou a nepřekonatelnou flexibilitou při vyvažování rychlosti a nákladů na ukládání dat. Veškerá data se ze serverů kopírují do vysoce škálovatelné úložné vyrovnávací paměti zařízení ETERNUS CS High End, ve které mohou i nadále zůstat a být téměř okamžitě obnovena nebo mohou být přesunuta na disk, deduplikovaný disk či pásku.

U příští generace tohoto řešení bude deduplikační technologie integrována přímo do interní úložné vyrovnávací paměť a současně zůstane k dispozici i disková vyrovnávací paměť bez deduplikace. Díky integraci deduplikační technologie společnosti Quantum mohou podniky navíc využívat úložnou kapacitu interních disků jako velice efektivní cílové místo pro zálohování, protože umožní desetinásobně až třicetinásobně redukovat potřebný diskový prostor. I stávající zákazníci mohou využít možnost upgradu k zajištění deduplikace u jejich současných zařízení ETERNUS CS High End.

Při více než tisíci instalacích zařízení pro unifikovanou ochranu dat ETERNUS CS High End v datacentrech po celém světě nabízí společnost Fujitsu svým zákazníkům podporu v podobě řešení, které jim umožní zjednodušit a konsolidovat zálohovací i archivační infrastruktury a přitom významně snížit investiční a provozní náklady a prostředky na údržbu. Díky integraci deduplikační technologie společnosti Quantum, umožní nová generace zařízení zákazníkům dále optimalizovat prostředí pro ochranu dat – bez ohledu na to, jaká kombinace pásek, disků nebo deduplikovaných disků nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

Marcus Schneider, vedoucí skupiny Storage Product Development společnosti Fujitsu Technology Solutions.
"Abychom dali podnikům rychlý a flexibilní přístup k obrovskému množství dat nezbytnému pro obnovení provozu po ztrátě dat, například v případech požárů nebo záplav, bude nové zařízení Fujitsu ETERNUS CS High End nabízet téměř neomezenou škálovatelnost zajišťující úplnou konsolidaci jednotných prostředí pro ochranu dat. Toho dosáhneme díky kombinaci našeho jedinečného scale-out úložného systému, které disponuje až 16 úložnými uzly, 22 výpočetními uzly, a špičkovou deduplikační funkcionalitou od společnosti Quantum."

Robert Clark, Senior Vice President, skupina Data Protection společnosti Quantum
"Quantum rozšiřuje své dlouhodobé prodejní a technologické partnerství se společností Fujitsu v oblasti ochrany dat. Naše patentovaná inline deduplikační technologie vyniká v podnikových prostředích, pro které je kriticky důležité rychlé zálohování a obnova dat. Těšíme se, až podniky získají přístup k novému zařízení Fujitsu ETERNUS CS High End s integrovanou deduplikační technologií společnosti Quantum. Věříme, že jedinečné výhody tohoto produktu budou dalším dokladem přední pozice společnosti Fujitsu, pokud jde o naplňování potřeb jejích zákazníků."

Nick Sundby, Business Value Practice Leader, IDC EMEA
"Deduplikace přináší osvědčené výhody pro ochranu dat a obnovení po zhroucení infrastruktury, stejně tak jako efektivnější replikaci a schopnost udržet více záložních dat online pro rychlejší zotavení systému. Jedná se významný posun k unikátní platformě, která umožní automatizaci a konsolidaci různorodých zálohování struktur ve velkých organizacích."

Ceny a dostupnost
Produkty Fujitsu ETERNUS CS High End a doprovodné odborné a servisní služby jsou dostupné přímo od společnosti Fujitsu po celém světě. V České republice a na Slovensku budou dostupné k závěru roku 2013.

Online zdroje
Obrázky produktů z rodiny ETERNUS http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/search.php?search=%21collection4+eternus
Fujitsu blog http://blog.ts.fujitsu.com/
Fujitsu na Twitteru http://www.twitter.com/Fujitsu_TS
Fujitsu na Facebooku http://www.facebook.com/face2fujitsu
Novinky společnosti Fujitsu http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 12 April, 2013
City: Praha