GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Fujitsu uvede na trh virtualizované zařízení pro platformu SAP HANA, ihned připravené k použití při testování a vývoji

Fujitsu uvede na trh virtualizované zařízení pro platformu SAP HANA, ihned připravené k použití při testování a vývoji

Fujitsu uvede na trh virtualizované zařízení pro platformu SAP HANA, ihned připravené k použití při testování a vývoji

Praha, March 28, 2013

Praha, 28. března 2013 – Společnost Fujitsu představila certifikované virtualizované zařízení pro platformu SAP HANA, ihned připravené k použití při testování a vývoji. Plně virtualizované zařízení Fujitsu Power Appliance umožňuje u implementací platformy SAP HANA rychlejší vývoj a testování, čímž mohou být i ty nejvýkonnější sestavy velice rychle nasazeny do prostředí firem.

Prostřednictvím tohoto nového zařízení pomáhá společnost Fujitsu podnikům najít odpověď na otázku: Jak mi může platforma SAP HANA poskytnout maximální hodnotu? Díky kompletnímu prostředí pro simultánní testování různých virtualizovaných konfigurací, umí toto přednastavené zařízení Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA zrychlit testovací scénáře a zkrátit dobu do uvedení produktu na trh, protože umožňuje provozovat více konfigurací souběžně.

Úplná virtualizace in-memory prostředí se softwarem SAP HANA znamená, že podniky mohou dosáhnout větší efektivity nákladů při souběžné realizaci více projektů a lepšího využití technologie bez neustálé potřeby zdůvodňovat náklady na další hardwarové prostředky k otestování každého nového a experimentálního projektu.

V návaznosti na širokou strategickou spolupráci mezi společnostmi SAP a VMware uvede Fujitsu na trh zařízení, které zajišťuje kompletní testovací a vývojové prostředí využívající systém VMware vSphere, založené na standardním průmyslovém rackovém serveru Fujitsu PRIMERGY RX600 S6. Toto virtualizované zařízení je nejnovější nabídkou společnosti Fujitsu určenou k řešení potřeb SAP komunity. Na bázi zařízení Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA už je implementováno přibližně 100 projektů po celém světě.

Dr. Joseph Reger, CTO společnosti Fujitsu Technology Solutions:
"Především v náročném prostředí výzkumu a vývoje ocení společnosti možnosti a schopnosti analytiky, kterou jim může nabídnout in-memory computing. Nové zařízení Virtualized Power Appliance pro platformu SAP HANA zefektivní proces testování a evaluace u implementací SAP HANA. Je odrazem naší snahy o zrychlení a zjednodušení procesu nasazení této inovační platformy."

Ray Blanchard, ředitel pro řešení SAP ve společnosti VMware:
"Více než 10 let si společnosti VMware a Fujitsu udržují přední postavení v oblasti návrhu řešení, která organizacím pomáhají snižovat náklady, zvyšovat jejich obchodní zdatnost a zajišťovat svobodu volby. Virtualizované zařízení Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA – včetně produktů VMware vSphere a vCenter a serverů Fujitsu PRIMERGY RX600 S6 – je zásadním pokrokem v podpoře inovační technologie in-memory computingu společnosti SAP zajišťované flexibilními, optimalizovanými a ekonomicky efektivními infrastrukturami."

Ceny a dostupnost
Zařízení bude možné objednat v regionu střední Evropy, Blízkého východu, Afriky a Indie (CEMEA&I) od dubna 2013. Ceny se liší podle regionu a konfigurace.

Poznámky pro editory
Technická specifikace
Virtualizovaný doplněk Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA je postaven na bázi jednouzlového rackového serveru Fujitsu PRIMERGY RX600 S7 (512 GB hlavní paměti, 4 procesorové patice, Intel E7-4870, 10 jader / 20 vláken), s kompletně předinstalovaným softwarem včetně předplatného aplikací SAP na SLES 11, softwaru SAP HANA a systému VMware vSphere 5.1. Zařízení je navrženo a optimalizováno pro nasazení v neprodukčním prostředí, např. při vývoji a testování.

Fujitsu blog http://blog.ts.fujitsu.com/
Fujitsu na Twitteru http://www.twitter.com/Fujitsu_TS
Fujitsu na Facebooku http://www.facebook.com/face2fujitsu
Novinky společnosti Fujitsu http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 28 March, 2013
City: Praha