GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Fujitsu přináší koncept vysoké dostupnosti mainframů pro maximální kontinuitu obchodní činnosti

Fujitsu přináší koncept vysoké dostupnosti mainframů pro maximální kontinuitu obchodní činnosti

Fujitsu přináší koncept vysoké dostupnosti mainframů pro maximální kontinuitu obchodní činnosti

Praha, July 03, 2013 Stručná fakta:
  • Funkce vysoké dostupnosti zajišťují trvalý provoz IT infrastruktury
  • Inovativní funkce Live Migration maximalizuje nepřetržitou dostupnost kritických firemních aplikací
  • Automatizované zotavení clusteru po havárii redukuje dobu odstávky na minimum i v případě poruchy

Praha, 3. července 2013 - Společnost Fujitsu omezuje „ztráty času a nákladů" v boji s výpadky IT. Na konferenci Fujitsu Mainframe Summit v německé Fuldě společnost představila rozšířený koncept vysoké dostupnosti mainframů Fujitsu BS2000/OSD. Migrační funkce Fujitsu Live Migration (LM), která zde byla představena ve světové premiéře, je jedinou funkcí pro mainframové operační systémy, která maximalizuje dostupnost kriticky důležitých firemních aplikací a virtuálních strojů bez přerušení práce uživatelů nebo chodu služeb, zatímco automatizované zotavení clusteru po havárii (Automated Cluster Failover) pomocí funkce vysoké dostupnosti Fujitsu High Availability (HA) zajišťuje rychlou, bezpečnou a spolehlivou dostupnost serverů.

Funkce High Availability umožňuje IT oddělením udržet kriticky důležité firemní služby a aplikace v chodu i během odstávek, které jsou důsledkem buď plánovaných operací, například běžné údržby nebo rozšiřování systémů, nebo neplánovaných událostí, jako jsou poruchy hardwaru, výpadky napájení, provozní chyby a přírodní katastrofy. Zákazníci profitují z trvalé dostupnosti své mainframové infrastruktury, která zajišťuje kontinuitu obchodní činnosti, lepší servis a škálovatelnost a celkové nižší náklady na pořízení a provoz.

Nízké náklady při vysoké dostupnosti
Funkce Fujitsu Live Migration (LM) umožňuje zákazníkům přesunout mainframový operační systém a aplikace z jednoho serveru na druhý. A to vše bez postřehnutelného výpadku. LM je celosvětově první funkcí tohoto druhu pro mainframové operační systémy a v současnosti se jedná o jediné řešení těchto vlastností, které je dostupné na trhu. Díky zajištění trvalého chodu kriticky důležitých firemních aplikací šetří funkce LM hodiny času dříve potřebného na operace, jako jsou údržba serverů a řízení pracovní zátěže.

Zatímco funkce Fujitsu Live Migration zajišťuje vysokou dostupnost během plánovaných odstávek, funkce Automated Cluster Failover poskytuje stejně vysokou úroveň ochrany během neplánovaných výpadků. Koncept Fujitsu High Availability (HA) nabízí zákazníkům řešení pro rychlé a bezproblémové zotavení serverů v clusterové konfiguraci. Pokud selže mainframový server, systémy chráněné funkcí HA je možné restartovat prakticky okamžitě a bez ztráty dat, a to automatickým přesunem infrastruktury operačního systému i veškerých aplikací a dat na jiný server v clusteru. Zákazníci mohou tento proces snadno konfigurovat a stanovit si prioritu dostupnosti jednotlivých systémů a aplikací hostovaných na mainframu.

Fujitsu HA znamená výrazné zlepšení oproti předchozím scénářům vysoké dostupnosti mainframů. Běžně tento proces totiž trval několik hodin, v závislosti na vzdálenosti místa obnovy. Zahrnoval řadu časově náročných úkolů, včetně převezení nejnovějších verzí pásek, nastavení studeného záložního serveru a nahrání operačního systému a dat. Díky funkci HA je vše prováděno automaticky a připraveno během několika minut.

„Osvědčené možnosti inovací a schopnost zjednodušovat složité problémy znamená, že mainframy i nadále hrají v dnešních datových centrech důležitou roli. Mainframe Fujitsu BS2000/OSD si vysloužil dobrou pověst svou dlouhodobou kompatibilitou, vysokou flexibilitou a dostupností i vynikající škálovatelností a robustností, nemluvě o automatizaci a snadné správě. To vše přímo vede k vyšší efektivitě v prostředí správy," uvedl Uwe Neumeier, viceprezident divize Server System Sales společnosti Fujitsu Technology Solutions.

Ceny a dostupnost
Mainframy Fujitsu BS2000/OSD a související řešení je možné ihned objednávat v celém regionu EMEA, včetně České republiky a Slovenska. Konfigurace a cena jsou specifické pro každý projekt.

Informační zdroje:

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 03 July, 2013
City: Praha