GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2011 >
  7. Nová myš ECO přichází po úspěšné klávesnici a dokazuje, že periferní zařízení se špičkovou kvalitou nepotřebují plasty.

Společnost Fujitsu představuje první počítačovou myš z biologicky odbouratelných materiálů

Nová myš ECO přichází po úspěšné klávesnici a dokazuje, že periferní zařízení se špičkovou kvalitou nepotřebují plasty.

Mnichov, January 25, 2011

Společnost Fujitsu dnes představuje první bezplastovou počítačovou myš z biologicky odbouratelných materiálů na světě. Myš ECO je 100% recyklovatelná a obsahuje pouze obnovitelné materiály.

Společnost Fujitsu použila namísto plastů materiály ARBOFORM® a BIOGRADE®, které jsou šetrné k přírodě. Myš M440 ECO se tak zařazuje vedle klávesnice KBPC PX ECO k řadě příslušenství vyrobeného z obnovitelných materiálů. Tyto nové materiály pomáhají eliminovat z výrobního procesu  ropné produkty, jako jsou tvrdé plasty a PVC.

Použitím biologicky odbouratelných materiálů z obnovitelných zdrojů podporuje společnost Fujitsu udržitelnou výrobu a pomáhá snižovat emise CO2 během výrobního procesu. Po ukončení životního cyklu produktu vzniká menší množství plastového odpadu určeného pro skládky, protože je myš vyrobena ze 100% biologicky odbouratelných materiálů.

Minulý rok společnost Fujitsu představila první klávesnici vyrobenou z obnovitelných materiálů. Je v ní nahrazeno 45 procent plastových dílů materiály z obnovitelných zdrojů. Klávesnice KBPC PX ECO byla velmi úspěšná. Společnost Fujitsu odhaduje, že přechodem na obnovitelné materiály u tohoto produktu šetří přibližně 60 tisíc kilogramů plastů ročně.

Myš M440 ECO společnosti Fujitsu také potvrzuje, že koncept Green neznamená kompromis v kvalitě, funkcích ani výkonu. Model ECO vypadá jako normální vysoce kvalitní plastová myš a nabízí všechny nejnovější funkce, jako jsou rolovací kolečko a vysoká přesnost díky optickému snímači 1000 dpi.

Myš M440 ECO se používá komfortněji než modely vyrobené z plastových materiálů, protože její tělo zhotovené z materiálu BIOGRADE je pružnější než jiné obnovitelné materiály. Tento materiál umožnil ergonomičtější design, který je zaměřen na uživatelský komfort a je vhodný pro praváky i pro leváky.

Rajat Kakar, viceprezident pro systémy pracovišť ve společnosti Fujitsu Technology Solutions k tomu uvádí: "Je to malá věc, která dává smysl a je to další důkaz, že je možné eliminovat z životního cyklu IT použití neobnovitelných zdrojů. Společnost Fujitsu zdůrazňuje své odhodlání nabízet pro stolní počítače produkty s koncepcí Green – počínaje novou myší ECO až po řadu proGREEN. Výběrem této myši mohou firmy ohleduplné k životnímu prostředí dostát svým hodnotám a pomoci snižovat emise CO2 bez obětování trvanlivosti či komfortu a bez nutnosti platit více."

Myš M440 ECO je ihned dostupná v celém regionu EMEA. Ceny v jednotlivých zemích se mohou lišit.

Obrázky myši M440 ECO a klávesnice KBPC PX ECO lze nalézt na webu společnosti Fujitsu v sekci pro média: Myš M440 ECO:http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/search.php?search=Mouse+M440&x=0&y=0&resetrestypes=1Klávesnice KBPC PX ECO:http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/search.php?search=KBPC+ECO+Keyboard&x=0&y=0&resetrestypes=1Řada proGREEN:http://ts.fujitsu.com/proGREEN

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. Fujitsu Technology Solutions nabízí v České republice kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na: http://cz.fujitsu.com/.

O společnosti Fujitsu Limited Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je předním světovým poskytovatelem ICT řešení pro globální trh. Jeho tým tvoří přibližně 170 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníků v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2010, dosáhly výše 4,6 bilionu jenů (50 miliard amerických dolarů). Více informací je k dispozici na webu http://www.fujitsu.com/.

Kontakt pro novináře:

Eva Němcová Marketing Manager Fujitsu Technology Solutions ČR The Park, V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4 – Chodov, Česká republika E-mail: eva.nemcova@ts.fujitsu.com, Tel: +420 233 032 843 Web:http://cz.fujitsu.com/

Fujitsu a logo Fujitsu jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Fujitsu Limited ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní zde zmiňované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou platné v době vydání a podléhají změnám bez předchozího upozornění.

Date: 25 January, 2011
City: Mnichov