GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2011 >
  7. Dva vynikající displeje v jednom znamenají nejen úsporu finančních prostředků, ale i místa na pracovním stole

Nová dimenze: Fujitsu představila první profesionální duální displej pro zobrazení 2D a 3D

Dva vynikající displeje v jednom znamenají nejen úsporu finančních prostředků, ale i místa na pracovním stole

Praha, November 24, 2011

K nejzajímavějším novinkám, které společnost Fujitsu představila v listopadu v rámci Fujitsu Fóra v Mnichově, patří displej navržený pro zobrazování v 2D i 3D. Použití 3D displejů profesionální kvality je tak nyní díky Fujitsu praktičtější i cenově dostupnější. Díky spojení obou schopností do jediného stolního displeje s úhlopříčkou 22 palců (55,88 cm) mohou uživatelé pouhým stisknutím tlačítka přepnout z vysoce výkonných 2D aplikací na profesionální 3D aplikace a naopak. Velmi lehké polarizační brýle navíc nevyžadují žádnou baterii a usnadňují prostorový zážitek RealD kompatibilní s 3D.

 

První duální displej je skvělou volbou například pro profesionály, kteří využívají grafické aplikace (CAD/CAE), simulační software a systémy pro zpracování geo/satelitních dat. Využití najde i v architektuře, lékařském výzkumu, reklamě nebo v obchodech, kde se 3D aplikace začínají běžně používat.

 

Díky začlenění nejnovější 3D technologie FPR (Filmtype Patterned Retarder) poskytuje nový displej společnosti Fujitsu, model P23T-6 FPR 3D, jasný, neroztřesený a oči neunavující obraz bez tzv. crosstalku (pronikání levého obrazu do pravého a naopak). Značný kuželovitý 3D pozorovací úhel umožňuje malým skupinkám vychutnávat si 3D hloubkové efekty při prezentaci, a to i za denního světla.

 

Stejně jako další řady displejů společnosti Fujitsu, přichází i nový 3D model s vysoce ergonomickým podstavcem typu   4 v 1 a sofistikovaným designem, který v roce 2011 získal prestižní designérské ocenění reddot design award. Díky LED podsvícení a funkcionalitám jako automatický senzor jasu a schopnost Eco módu je snížena provozní spotřeba; displej zároveň obsahuje i jedinečný klidový režim 0-Watt společnosti Fujitsu.

 

„Duální displej znamená úsporu nejen finančních prostředků, protože není zapotřebí kupovat zvláštní displej jen pro 3D aplikace, ale i místa na pracovním stole. Značně velký pozorovací úhel z něj dělá ideální displej pro využití jak v podnikání a obchodě, kde umožňuje atraktivní metodu pro prezentaci produktů, tak i ve školství, kde 3D zobrazení může poskytnout nezapomenutelný výukový zážitek,“ říká Kateřina Hažmuková, manažerka prodeje klientského portfoĺia společnosti Fujitsu Technology Solutions.

 

Mezi další speciální vlastnosti displejů řady Superior patří nastavitelná gamma, kompatibilní s DICOM dovolující používání s černobíle orientovanou grafikou a aplikace pro klinické zkoumání, zatímco široká škála výstupních rozhraní maximalizuje kompatibilitu s osobními počítači, pracovními stanicemi a mobilními pracovními stanicemi. Aby nový displej umožňoval co nejlepší profesionální zážitek z 3D, společnost Fujitsu doporučuje pracovní stanici s grafickou kartou, která podporuje tzv. quad-buffering technologii (zobrazení samostatného obrázku pro každé oko). To umožňuje například řada pracovních stanic CELSIUS společnosti Fujitsu.

 

Nový duální displej společnosti Fujitsu bude na českém a slovenském trhu k dispozici koncem listopadu, a to u obchodních partnerů Fujitsu. Maloobchodní cena se bude pohybovat od 10.500,- Kč bez DPH.

 

 

Poznámka pro novináře

Fotografie duálního displeje naleznete na:

http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/search.php?sdkresultset_id=1ff1de774005f8da13f42943881c655f

 

 

- KONEC ZPRÁVY - 

 

 

 

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. V České republice nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na webu cz.fujitsu.com .

 

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je třetím největším poskytovatelem ICT řešení na světě. Jeho tým tvoří 173 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníkům v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Fujitsu patří k světovým lídrům v oblasti inovací a vlastní více než 34 tisíc patentů. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2011, dosáhly výše 54,6 miliard amerických dolarů. Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com .

 

 

Kontakt pro novináře:

Pavlína Bolfová, Marketing and PR Manager Fujitsu Technology Solutions ČR

e-mail: pavlina.bolfova@ts.fujitsu.com , Tel: +420 233 032 867

The Park, V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4 – Chodov, Česká republika

www.cz.fujitsu.com

 

Fujitsu a logo Fujitsu jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Fujitsu Limited ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní zde zmiňované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou platné v době vydání a podléhají změnám bez předchozího upozornění.

Date: 24 November, 2011
City: Praha