GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. O Fujitsu CEMEA&I >
  4. Výkonný ředitel

Výkonný ředitel

Rod Vawdrey

Výkonný ředitel společnosti Fujitsu Technology Solutions
Výkonný viceprezident společnosti a prezident pro mezinárodní obchod


Rod Vawdrey je hlavní viceprezident společnosti Fujitsu Technology Solutions pro prodejní region CEMEA&I (kontinentální Evropa, Střední východ, Afrika a Indie).

Jako prezident pro mezinárodní obchod je Rod také odpovědný za většinu obchodů společnosti Fujitsu mimo Japonsko a vede mezinárodní provoz ve více než 100 zemích v devíti regionech od Ameriky, přes Asii, Střední východ, Afriku až po Evropu.

Rod má více než 30 let zkušeností v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) a mimořádné znalosti a zkušenosti v porozumění a správě velkých složitých podniků ICT jak domácích, tak zahraničních po celé Asii, Evropě a Americe.

Rod zahájil svou kariéru v roce 1978 jako začínající absolvent vysoké školy oboru IT ve společnosti NCR Corporation v Melbourne v Austrálii. Nastoupil do prodejní organizace této společnosti a nakonec postoupil do oddělení managementu obchodních jednotek a zastoupení v jednotlivých zemích. V roce 1999 přešel do společnosti NCR v USA, kde zastával celou řadu funkcí, než se stal odpovědným za marketing, rozvoj kanálů, marketing produktů/management a technologie v USA a převzal globální odpovědnost za obor prodeje.

V roce 2003 se Rod přestěhoval do Sydney v Austrálii, kde začal pracovat ve společnosti Fujitsu. Jako hlavní Výkonný ředitel a generální ředitel společnosti Fujitsu Australia & New Zealand dohlížel Rod na fúzi se společností DMR Consulting a na akvizici australského provozu společnosti Atos Origin, společnosti Infinity Solutions z Nového Zélandu a společností KAZ Group a Supply Chain Consulting včetně jejich provozů v jihovýchodní Asii.

Rod zastával několik funkcí v různých oborových organizacích, včetně členství ve výboru asociace Australian Information Industry Association, ve správní radě fondu Electrical Engineering and Information Foundation na univerzitě v Sydney a v asociaci Australian Product Numbering Association.