News RSShttps://www.fujitsu.com/fi/rss/news_rss.html Mon, 21 Oct 2019 19:00:21 GMT NewsFujitsun selvitys: Eurooppalaiset valmistajat eivät hyödynnä älykästä tuotantoteknologiaa tehokkaastihttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/pac2019.html Mon, 14 Oct 2019 00:44:02 GMT tcm:17-4625414 Fujitsu kehittää avoimen lähdekoodin moderneja kuluttajapalvelujahttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/ihan.html Thu, 19 Sep 2019 12:13:10 GMT tcm:17-4583024 Fujitsun Digital Annealer auttoi autoleasing-saatavien arvopaperistamisessa https://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/digital-annealer2.html Mon, 02 Sep 2019 00:33:32 GMT tcm:17-4579930 Fujitsu on Euroopan johtava datakeskusten ulkoistus- ja hybridi-infrapalvelujen toimittajahttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/gartner2.html Wed, 28 Aug 2019 00:33:32 GMT tcm:17-4541712 Fujitsun NEXTGenIO-laitealusta avaa tietä eksalaskentaan https://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/suurteholaskenta.html Tue, 27 Aug 2019 09:49:28 GMT tcm:17-4541173 Fujitsu torjuu petoksia ja piratismia lohkoketjuillahttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/lohkoketjut.html Mon, 26 Aug 2019 09:08:38 GMT tcm:17-4540412 Fujitsu ja VTT jatkoivat laajaa ict-palvelusopimustaan https://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/fujitsu-ja-vtt-jatkoivat-laajaa-ict-palvelusopimustaan.html Wed, 07 Aug 2019 12:00:00 GMT tcm:17-4511845 Fujitsu sai Gartnerilta myönteisen kokonaisarvionhttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/gartner3.html Wed, 24 Jul 2019 00:33:32 GMT tcm:17-4577558 Fujitsun kysely: Luottamus on olennaista tekoälymaailmassahttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/luottamus.html Fri, 19 Jul 2019 13:19:08 GMT tcm:17-4579916 Fujitsu Finland kannustaa SuomiAreenassa elinikäiseen oppimiseen digipolkuja pitkinhttps://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2019/suomiareena2019.html Thu, 11 Jul 2019 08:49:57 GMT tcm:17-4451847