GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. Řešení >
  3. Jak funguje snímač PalmSecure

Jak funguje snímač PalmSecure

Snímač PalmSecure společnosti Fujitsu je ověřovací systém, který využívá nejnovější poznatky biometrických technologií zabezpečení. Snímač PalmSecure reaguje na celosvětovou poptávku vlád i soukromého sektoru. Jedná se o bezdotykové zařízení využívající dlaňové cévy. Nabízí snadné a hygienické ověření identity.

Zařízení pro vytváření obrazu cév pracuje na principu zachycení obrazu dlaňových cév pomocí infračervených paprsků (v části spektra blízké viditelnému světlu). Odkysličený hemoglobin v dlaňových cévách tyto paprsky pohlcuje, čímž snižuje jejich odrážení. Zobrazené cévy tak vytvoří černý vzor. Aby bylo možné potvrdit totožnost jedince, je tento obraz cév porovnán s již dříve registrovaným vzorem.

Společnost Fujitsu zjistila, že nejvhodnějším místem pro ověřování pomocí cév je dlaň. Obraz cév je u každé osoby jedinečný a díky jeho podrobné struktuře lze pro jednotlivé uživatele vytvořit šablonu. Snímač zařízení pro vytváření obrazu dlaňových cév rozpozná vzorec jen v případě, kdy odkysličený hemoglobin cévami aktivně proudí.

Software PalmSecure je kompatibilní s nejnovějšími operačními systémy Microsoft Windows a Linux. Aktuální informace k přesným specifikacím, jako jsou například podporované operační systémy nebo hardwarové parametry, naleznete v následující dokumentaci.

Dokumenty