GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2015 >
  7. Zaměstnanci Fujitsu podpořili Konto Bariéry společným běháním

Zaměstnanci Fujitsu podpořili Konto Bariéry společným běháním

April 17, 2015


Nejenom pracovní výkony jsou důležité. Svou aktivitou to dokázaly i tři desítky zaměstnanců Fujitsu, kteří se rozhodli vyrazit na běh Run and Help a podpořit tak Konto Bariéry. Princip byl jednoduchý - každá přihlášená skupina si stanovila úsek, za který běžec věnoval určitou částku. Někdo tak platil za vyběhnuté schody, někdo za kolečko v parku, někdo za ovál na hřišti. Ve Fujitsu se takhle vybraly téměř tři tisíce korun (upravíme podle finální částky).

Třicet lidí a více než sto kilometrů pro dobrou věc. Tak se dá shrnout účast zaměstnanců Fujitsu na akci Run and Help, která vynesla pro konto bariéry celkem 2 655 Kč. Celou akci organizovala ve firmě Martina Hošťálková.

„Jelikož se jednalo o první ročník, byl vzduchu cítit trochu ostych a nervozita. ‚Objednala‘ jsem ale špičkové počasí a připravila nádhernou 3,5 kilometru dlouhou trasu Kunratickým lesem, takže se vše rychle změnilo,“ směje se Hošťálková. „Celou akci nám zpříjemnily maminky na mateřské, které dorazily i se svými ratolestmi. Čekalo nás i malé překvapení v podobě nejmladšího účastníka – byl jím jednadvacetidenní chlapeček Jakub Šantavý.“

Samotný projekt Run and Help vznikl loni v září na škole, kterou navštěvují dva synové Martiny Hošťálkové, Tom a Kuba. Spojili se s Kontem bariéry a pak už stačilo vyběhnout. „Po nultém ročníku, který se konal pouze v rámci jejich školy, přišli naprosto nadšeni a když byl vyhlášen 1. Ročník Run and Help i pro širokou veřejnost, neváhala jsem ani minutu a rozhodla se, že zkusím zapojit i zaměstnance od nás z Fujitsu,“ říká Hošťálková. „Věděla jsem, že zde pracuje spousta lidí, kteří mě podpoří, protože jsem měla jen ty nejlepší zkušenosti z dřívějších akcí. Například třetím rokem na Vánoce prodáváme Vánoční hvězdy a výtěžek putuje na dětské onkologické oddělení do Olomouce,“ doplňuje.

Kromě podobných akcí, které organizují samotní zaměstnanci, Fujitsu podporuje i nevidomé sportovce z TJ Zora. Ti například minulý rok vyrazili za polární kruh na trojkole. Cesty se zúčastnili vidící i nevidomí cyklisté a na své výpravě podpořili českou goalballovou reprezentaci na mistrovství světa ve Finsku.

„Jsem ráda, že potřebným pomáhá jak naše firma, tak i my zaměstnanci. Čím jsem starší, tím víc zjišťuji, že si kolikrát ani nedokážu představit, jaké obrovské štěstí mám, když můžu dělat a prožívat naprosto obyčejné věci – chodit do práce, jet na dovolenou, ochutnat všechna jídla a podobně. Jsou to naprosté maličkosti, které ale spousta lidí kolem nás nemá,“ říká Hošťálková. „I proto si myslím, že si stojí za to uvědomit, jak moc podobné akce pomáhají i vám. Za sebe mohu říct, že dokud osobně nezažijete ten pocit upřímné pomoci, nedá se k ničemu jinému přirovnat,“ uzavírá.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 17 April, 2015