GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2015 >
  7. Vylepšený program SELECT od Fujitsu pomáhá partnerům k růstu

Vylepšený program SELECT od Fujitsu pomáhá partnerům k růstu

Praha/Mnichov, April 02, 2015


Fakta:

  • Jednoduchá dvojvrstvá struktura poskytuje přímý přístup k odborným specializacím, zaměřeným na zákazníka: žádné stříbrné, zlaté, diamantové ani platinové úrovně
  • Užší vztah s partnery v jednotlivých kanálech: stejné školení pro partnery i obchodníky Fujitsu
  • Čím těsněji partner spolupracuje s Fujitsu, tím větší je přínos 

Společnost Fujitsu slaví pět úspěšných let svého globálního programu partnerských kanálů SELECT. Zároveň přichází s promyšlenými změnami, které jdou vstříc vyvíjejícím se potřebám partnerů v jednotlivých segmentech po celém světě a podporují dlouhodobý ziskový růst. Fujitsu samozřejmě vnímá měnící se dynamiku trhu a na základě úzké spolupráce se svými partnery aktualizuje strukturu, nabídku školení i výhody partnerského programu SELECT.

Partnerský program SELECT již běží v Evropě, na Blízkém východě, v Africe, Asii, Oceánii a Severní Americe a brzy bude spuštěn také v Jižní Americe. Na základě rychlého úspěchu v oblasti Evropy, Blízkého východu a Afriky chce společnost dosáhnout globálního osmdesátiprocentního výnosu z prodeje produktů skrze jednotlivé kanály.

"Program Fujitsu SELECT je jedním z nejpromyšlenějších partnerských programů prodejních kanálů v celém odvětví, neboť neustále přináší hodnotu založenou na třech základních kamenech: spolehlivé inovace, individuální podpora a odhodlanost k růstu,“ říká viceprezidentka Fujitsu pro Channel Veerle Limbos. „Náš nový a vylepšený partnerský program SELECT stojí v jádru strategie Fujitsu pomáhat partnerům v prodejních kanálech s růstem jejich byznysu prostřednictvím užšího vztahu s naší společností – poskytováním exkluzivního přístupu k lidem, zdrojům a školení. Vzájemný růst prostřednictvím konkrétního kanálu je pro Fujitsu strategickou prioritou."

Dva způsoby spolupráce se společností Fujitsu: Partneři SELECT Registered a SELECT Expert

Partnerský program SELECT již čítá více než 16 200 členů na celém světě a nyní nabízí dvě úrovně spolupráce: SELECT Registered a SELECT Expert. Partneři typu SELECT Registered jsou často v rané fázi spolupráce, investují do budování znalostí v oblasti nabídky společnosti Fujitsu a prodávají standardní výrobky Fujitsu jako klientská výpočetní zařízení LIFEBOOK a STYLISTIC, servery PRIMERGY a úložné systémy ETERNUS. Mají s Fujitsu základní vztah, usnadněný prostřednictvím distributorů Fujitsu. I tito partneři však mají přístup k partnerskému portálu prodejních kanálů Fujitsu, který rovněž obsahuje informace před zahájením prodeje.

Prostřednictvím certifikace mohou partneři Fujitsu v jednotlivých kanálech docílit různých odborných specializací SELECT Expert1 a získat dodatečné výhody. Partneři v prodejních kanálech Fujitsu se mohou zaměřit na kteroukoli z nových odborných specializací, jež sahají od mobilních řešení až po pokročilá serverová řešení nebo ochranu dat. Tyto specializace umožňují partnerům diferencovat se a vystupovat vůči svým zákazníkům jako skuteční, důvěryhodní poradci. Všechny odborné specializace SELECT byly překlasifikovány, aby se více zaměřovaly na zákazníka, a jsou sestaveny tak, aby partnerům přinášely potřebné znalosti, zdroje a nástroje, mají-li zákazníkům poskytovat maximálně kvalitní poradenství.

Jedinečné školení pro partnery v jednotlivých kanálech je stejné jako pro interní pracovníky Fujitsu

Na základě nových odborných specializací programu SELECT vyvinula společnost Fujitsu vylepšený školicí plán, zaměřený u každého tématu na prodeje, předprodejní oblast a instalaci. Díky jedinečné nabídce kurzů poskytovaných výcvikovým centrem SELECT Academy školí společnost Fujitsu své partnery v jednotlivých kanálech stejně jako své zaměstnance.

Plán školení Fujitsu rovněž uznává znalosti, které partneři získali od jiných technologických partnerů, například od společností VMWare nebo Microsoft, a dokonce od konkurenčních prodejců. Tento přístup umožňuje partnerům typu SELECT Registered rychle dosáhnout potřebného postavení SELECT Expert.

Individuální výhody: Čím těsněji partner spolupracuje s Fujitsu, tím větší výhody získává

Společnost Fujitsu neklade partnerům v jednotlivých kanálech žádné další překážky do cesty k certifikaci SELECT Expert, např. střední úrovně pokročilosti, výši obratu nebo přesná pravidla. Fujitsu oceňuje své partnery podle jejich znalostí, což zajišťuje maximální úroveň kvality, a nabízí každému partnerovi specifický přístup prostřednictvím individuálního plánování byznysu. Do praxe se rovněž dostává vylepšené bonusové schéma. Například podpis individuální dohody SELECT Target může zvýšit ziskovost aktuálního partnera SELECT Expert až o 30 procent.

Poznámky pro editory

1 Specializace, které vedou k titulu SELECT Expert:
Mobilní řešení
Pokročilá klientská řešení
Virtuální klientské informační technologie
Pracovní stanice
Komplexní servery
Pokročilá serverová řešení
Superpočítače
Informační technologie v kritických aplikacích
Správa dat
Ochrana dat

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 02 April, 2015
City: Praha/Mnichov