GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2015 >
  7. FUJITSU PRIMEFLEX usnadňuje život také zákazníkům SAP

FUJITSU PRIMEFLEX usnadňuje život také zákazníkům SAP

April 17, 2015


Fakta:

  • Fujitsu nadále rozšiřuje řadu PRIMEFLEX, nejkomplexnější portfolio integrovaných systémů v celém odvětví
  • Dvě nová dedikovaná řešení pro softwarová prostředí SAP® – jedno pro optimalizaci instalace platformy SAP HANA®, druhé ke zjednodušení správy softwarového prostředí SAP

Společnost Fujitsu dále rozšiřuje nabídku integrovaných systémů v rámci portfolia PRIMEFLEX.To ocení hlavně zákazníci používající nebo plánující využití softwaru SAP. Řada PRIMEFLEX, která se dočkala velmi kladné odezvy od zákazníků, se tak stává se jedním z nejucelenějších portfolií hotových, předkonfigurovaných a otestovaných systémů pro firemní datová centra v celém odvětví.

"Uvedením nových systémů PRIMEFLEX na trh poskytujeme zákazníkům provozujícím kritické aplikace SAP jistotu, že jejich základní technologie se umí dynamicky a rychle přizpůsobit stále vyšším nárokům koncových zákazníků. Výrazným rysem systémů PRIMEFLEX je jejich snadná správa, podporující hladký, neomezený růst systému – od prostých jednouzlových systémů až po špičkové firemní 24uzlové systémy," říká Jens-Peter Seick, viceprezident produktového managementu a vývoje společnosti Fujitsu.

Společnost Fujitsu i nadále rozšiřuje portfolio PRIMEFLEX o integrované systémy pro specifické použití, prostřednictvím dvou infrastrukturních řešení navržených přímo pro software SAP: Integrovaný systém FUJITSU PRIMEFLEX pro prostředí SAP a referenční verze architektury integrovaného systému FUJITSU PRIMEFLEX pro SAP HANA.

Oba nové přírůstky do rodiny PRIMEFLEX těží z úzkého pracovního vztahu firem Fujitsu a SAP a využívají hlubokých znalostí Fujitsu v oblasti návrhu řešení založených na prověřeném know-how firmy. To umožňuje nasazení softwaru SAP s mimořádnou úrovní kontinuity byznysu, jednoduchého použití a predikovatelného výkonu.

Jedním ze spokojených zákazníků, jenž již úspěšně používá Fujitsu PRIMEFLEX pro SAP HANA a zjednodušuje tak své prostředí SAP, je dubajská firma Modern Bakery. Jde o jednuz nejinovativnějších pekárenských společností na Blízkém východě, s ultramoderními, plně automatickými a poloautomatickými výrobními linkami. Modern Bakery vyrábí rozsáhlou řadu produktů, zásobuje tisíce obchodů po celém Blízkém východě a využívá technologii Fujitsu ke zjednodušení správy svých systémů běžících na SAP HANA, které řídí pekárenskou produkci.

"Zvolili jsme Fujitsu na základě jejich vyčerpávajícího portfolia infrastrukturních řešení a dlouhodobých zkušeností s nasazováním řešení SAP. Systém Fujitsu PRIMEFLEX pro SAP HANA nám pomohl přejít do ostrého provozu mnohem dříve, než jsme čekali. Oceňujeme, jak snadné bylo spuštění, a vnímáme, že máme veškerou podporu, kterou potřebujeme, abychom se mohli věnovat svému byznysu a nikoli úsilí o integraci," uvedl výkonný ředitel společnosti Modern Bakery, Fawaz al-Bahrí.


Integrovaný systém FUJITSU PRIMEFLEX pro prostředí SAP začleňuje proslulou technologii Fujitsu FlexFrame Orchestrator do připraveného řešení PRIMEFLEX, což umožňuje rychlé, vysoce kvalitní nasazení a spuštění infrastruktury pro náročné úkoly, aplikace a databáze SAP, včetně SAP HANA.

Nyní také PRIMEFLEX pro prostředí SAP běží na výkonném softwaru Fujitsu FlexFrame Orchestrator. Díky tomu mohou manažeři datových center zjednodušit nasazení a provoz softwarových instalací SAP na více místech a rovněž snížit délku plánovaných odstávek systému. Software FlexFrame Orchestrator se dočkal velmi kladného přijetí od mnoha zákazníků po celém světě pro svou schopnost dramaticky urychlit aktualizace softwaru SAP a představuje klíč k rychlé integraci nových služeb SAP.

Integrovaný systém FUJITSU PRIMEFLEX pro SAP HANA, dříve známý jako Fujitsu Power Appliance pro SAP HANA, si od svého uvedení na začátku roku 2012 vydobyl vynikající ohlasy od zákazníků. Společnost Fujitsu nyní uvádí referenční verze architektur PRIMEFLEX pro SAP HANA, které řeší poptávku po flexibilnějších konfiguracích ze strany zákazníků a partnerů v oblasti systémové integrace. Tyto verze umožňují vytvářet cílené systémy pro SAP HANA, plní přesné požadavky zákazníků a vytvářejí bezpečné, spolehlivé architektury, splňující nejvyšší nároky pro provoz firemních a kriticky důležitých softwarových systémů SAP.

S nabídkou více než 20 integrovaných systémů se neustále se rozšiřující řada Fujitsu PRIMEFLEX vyčleňuje svým zaměřením na výkonná řešení pro datová centra, poskytující mnohem rychlejší dobu zhodnocení. Všechny systémy PRIMEFLEX obsahuji servery, úložiště, síťovou konektivitu a software, které jsou předdefinované, předkonfigurované a předem otestované, což zkracuje čas na výrobu a pomáhá zajistit bezproblémovou implementaci.

Ceny a dostupnost

Integrovaný systém FUJITSU PRIMEFLEX pro prostředí SAP i integrovaný systém FUJITSU PRIMEFLEX pro SAP HANA je možné objednávat okamžitě.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 17 April, 2015