GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2015 >
 7. Fujitsu představuje nejlépe škálovatelnou storage současnosti

Fujitsu představuje nejlépe škálovatelnou storage současnosti

July 03, 2015

Stručná fakta:
 • Nová datová úložiště ETERNUS DX pro podnikovou sféru přinášejí do datových center možnost růstu objemu dat až na 14 petabytů
 • Často zbytečně předimenzovaná disková kapacita je nyní nahrazena efektivnější architekturou „pay-as-you-grow“
 • Inteligentní automatizace umožňuje firmám spravovat vice dat a přitom zachovat excelentní servisní úroveň
 • Nativní transparentní failover a end-to-end redundance zaručují nulový čas odstávek pro kritická firemní data
Fujitsu přináší firmám možnost posunout hranice možného neočekávaného nárůstu objemu dat do dvouciferného petabytového měřítka. Na trh totiž přicházejí nová datová úložiště od Fujitsu – ETERNUS DX8700 a DX8900 S3. Masivně škálovatelné vlajkové lodě rodiny ETERNUS DX cílí hlavně na korporátní klientelu, která požaduje špičkový výkon a obrovskou kapacitu. Nové přírůstky do řady ETERNUS DX s až čtyřmi miliony IOPS (Input/Output operace za sekundu) tyto požadavky splňují a navrch přidávají prvotřídní spolehlivost a neustálou dostupnost dat.

„Fujitsu přebírá vedení v oblasti podnikových datových úložišť, protože otevírá nové dimenze škálovatelnosti, flexibility, automatizace a kontinuity byznysu. Nové špičkové systémy ETERNUS DX8700 S3 a ETERNUS DX8900 S3 jsou efektivnější, napěchované inovacemi a zajistí zákazníkům trvalé platformy pro konsolidaci úložišť v datových centrech,“ říká senior viceprezident Fujitsu Kenichi Sakai.

Plánování kapacit firemních úložišť je v poslední době stále náročnější. K nárůstu dat nedochází podle plánu a velmi často jde o skokové změny. Společnosti dnes navíc musejí reagovat okamžitě, a proto vyžadují vyšší flexibilitu při škálování úložných systémů. Potřeba vyvážit vyšší nároky na obslužnost korporátních dat při minimalizaci TCO však také vyžaduje novou architekturu úložišť. Fujitsu umožňuje zákazníkům využívat nejflexibilnější obchodní model „pay-as-you-grow“ („investuj podle toho, jak rosteš“), takže mohou nové systémy zprovoznit včas a nemusejí předem nakupovat zbytečnou kapacitu navíc.

„Firmy v našem regionu napříč všemi odvětvími v současnosti zažívají nepředstavitelný nárůst objemu dat, který je způsoben hlavně růstem počtu připojených zařízení. Jejich počet podle různých odhadů dosáhne v příštích pěti letech dvacet miliard. Pokud se s tímto počtem mají IT oddělení efektivně vypořádat, je potřeba, aby zvolila zcela nový přístup. Ten jim musí poskytnout jak flexibilitu, tak škálovatelnost a spolehlivost. Jsme přesvědčeni, že ETERNUS DX v kombinaci se službami společnosti Brocade zajistí kompletní řešení pro další generaci datových služeb v datacentrech. Věříme, že bude hrát klíčovou roli v rámci této nové, robustní infrastruktury a poskytne tak zákazníkům výhodu v budoucích letech,“ říká Marcus Jewell, viceprezident společnosti Brocade pro region EMEA.

Nové podnikové úložné systémy od Fujitsu se také liší unikátní automatizací a funkcí nulové odstávky (zero-downtime). Představují tak další milník pro kritická úložiště, protože garantují maximální využití systémů a přispívají k rychlejší návratnosti investice. S automatizovanou správou QoS (Quality of Services) může být  výkon alokován přesně podle potřeb a priorit firmy. Tato technologie může být zároveň využita při správě virtuálních serverů. Zcela nová architektura systému ETERNUS se také vypořádá s vícečetným selháním komponent, aniž by došlo k výpadku služeb. Spolu s unikátní funkcionalitou ETERNUS Storage Cluster pro automatický failover pak garantuje non-stop provoz i přes kompletní selhání systému, nebo celého datacentra.

Řešení ETERNUS DX8700 S3 a DX8900 S3 jsou perfektní pro konsolidaci dat do jediného systému. Například pro OLTP, velké databáze, souborové systémy, kritické aplikace a Big Data. Zároveň poskytují velkou kapacitu pro virtualizační prostředí. Výborná dostupnost dat a schopnost zotavení činí ze systémů ETERNUS DX ideální úložiště pro kritická data.

Ceny a dostupnost

FUJITSU Storage ETERNUS DX8700 S3 a DX8900 S3 budou globálně dostupné od 1. srpna 2015. Ceny se liší podle konfigurace a regionu.

  ETERNUS DX8900 S3
ETERNUS DX8700 S3
Architecture Scale-out Scale-out
Storage controllers 2 - 24 2 - 8
Maximum storage capacity 13,824 TB 4,608 TB
Maximum disk drives 4,608 1,536
Maximum cache memory (DRAM)
6 TB
1 TB
Maximum second-level cache (SSD)
67.2 TB
22.4 TB
Maximum connectable hosts 8,192 8,192

Online zdroje

Date: 03 July, 2015