GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Tablet i do deštivého počasí - Fujitsu STYLISTIC M702

Tablet i do deštivého počasí - Fujitsu STYLISTIC M702

Tablet i do deštivého počasí - Fujitsu STYLISTIC M702

Praha, February 28, 2013

Stručná fakta:

 • Tablet Fujitsu Stylistic M702 se zvýšenou odolností
 • Tento model s ochranou proti vodě a prachu je nejlépe vybaveným zařízením s Androidem od společnosti Fujitsu
 • Ideální pro pracovníky v terénu - dostatečně odolný pro venkovní použití, tenký a lehký pro snadné přenášení

Praha 28. února 2013 – Společnost Fujitsu v úterý na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně představila očekávaný tablet Stylistic M702. Toto zařízení se zvýšenou odolností a s operačním systémem Android 4 je určeno k použití i na místech, kde by u běžných spotřebitelských tabletů hrozilo namočení nebo zanesení prachem. Tablet Stylistic M702 je tak levnější a lehčí alternativou k odolným notebookům.

Mobilní zařízení se stala nepostradatelnými pracovními nástroji. Jejich nevýhodou však je, že jsou křehká a snadno se poškodí. Nový tablet od společnosti Fujitsu má tento nedostatek vyřešit. Jeho konstrukční vlastnosti totiž umožňují práci v terénu a v náročném venkovním prostředí. Zvýšená odolnost znamená, že tento nový model tabletu s Androidem vydrží nepříznivé podmínky při každodenní práci v kanceláři i na cestách.

Tablet Fujitsu Stylistic M702 je navržen pro pracovníky, kteří tráví velkou část svého pracovního dne mimo kancelář. Jednou z klíčových vlastností tohoto nového přírůstku do rozšiřující se rodiny firemních tabletů Fujitsu Stylistic je celodenní výdrž baterie. Díky hmotnosti pouhých 590 g je možné tablet pohodlně nosit s sebou celý den a nevolit mezi kompromisem na mobilitu vs. výdrž baterie.

„Spotřebitelská zařízení pomohla nastartovat revoluci v mobilitě, ale pro mnoho pracovních prostředí jsou příliš křehká. S novým tabletem Stylistic M702 se zvýšenou odolností cílíme na mobilní pracovníky, jimž nabízíme tablet, který se dokáže vypořádat s nástrahami pracovního dne v terénu, a zajistit tak trvalou možnost práce. Firmy, které se snaží usnadnit si situaci používáním spotřebitelských zařízení v náročných prostředích, budou nakonec jen sčítat náklady na opravy a výměny utopených a rozbitých tabletů, které na danou práci prostě nestačily,“ uvedl Dieter Heiss, vedoucí divize Workplace Systems společnosti Fujitsu Technology Solutions.

Zpevněná konstrukce a sklo odolné proti poškrábání chrání tablet Stylistic M702 před nárazy a škrábanci. Úplná odolnost vůči vodě a vůči prachu umožní například architektům, projektantům nebo stavitelům bezpečný přístup k elektronické stavební dokumentaci i na staveništi, kde jsou vystaveni větru a vodě. Likvidátorům škod pracujícím na cestách umožní nový tablet vyplnit zprávy a hlášení přímo v terénu, třeba i po zásahu hurikánu či jiné živelné katastrofy. Pracovníkům v továrnách a na stavbách umožňuje přístup k plánům a objednávkám přímo na pracovišti prostřednictvím vestavěného připojení 4G a Wi-Fi. A díky integrovanému NFC čipu, mohou tyto objednávky rovnou potvrdit bez obav, že by prach nebo vlhkost toto zařízení poškodila.

Na rozdíl od běžných spotřebitelských zařízení je tablet Fujitsu Stylistic M702 navržen s ohledem na podnikovou bezpečnost dat a informací. Bezpečnost tabletu pomáhají zajišťovat funkce, jako je integrovaný snímač otisků prstů, šifrování celého disku, vzdálené sledování zařízení a pomoc při obnově dat. Společnost Fujitsu vybavila tablet Stylistic M702 řadou kancelářských aplikací včetně aplikace pro skenování dokumentů pomocí kvalitního fotoaparátu s rozlišením 8,1 megapixelu. Tablet je také plně vybaven pro využití virtuální desktopové infrastruktury, takže umožňuje snadnou integraci do předních VDI řešení pro trvalý zabezpečený přístup datům.

 

Ceny a dostupnost
Tablet Fujitsu Stylistic M702 je k dostání už nyní online a u prodejců ve střední Evropě, na Blízkém východě, v Africe a v Indii. Cena začíná na 27 790 Kč, dle konfigurace.

Poznámky pro editory
Stupeň krytí a odolnosti je dán normou, která stanoví úroveň ochrany zajišťované krytem zařízení. Tablet Fujitsu Stylistic M702 byl testován jak na odolnost vůči prachu (IP5X), tak na odolnost vůči vodnímu proudu (IPX5/7/8):

 • IPX5 (vodní proudy): Chráněno proti vodním proudům – přímo vystaveno vodě ze všech úhlů, proudící tryskou o průměru 6,3 mm při průtoku 12,5 litru/min., při tlaku 30 kN/m2 po dobu nejméně tří minut ze vzdálenosti přibližně tří metrů.
 • IPX7: Ochrana proti ponoření do vody – ponoření na 30 minut do hloubky jednoho metru.
 • IPX8: Ochrana proti potopení do vody – multimediální tablet je schopný trvalého potopení do vody do hloubky 1,5 m po dobu 30 minut.
 • IP5X (ochrana proti prachu): Udává specifikaci úrovně ochrany, kterou kryt zařízení poskytuje proti nebezpečnému průniku pevných cizích předmětů a prachu.

Online zdroje


STYLISTIC M702 – produktové a technické specifikace

http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/search.php?search=stylistic+M702&x=0&y=0&resetrestypes=1

 

Fujitsu blog

http://blog.ts.fujitsu.com/

Fujitsu na Twitteru

http://www.twitter.com/Fujitsu_TS

Fujitsu na Facebooku

http://www.facebook.com/face2fujitsu

Novinky společnosti Fujitsu

http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 28 February, 2013
City: Praha