GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Společnost Fujitsu nabírá obrátky na mezinárodním trhu

Společnost Fujitsu nabírá obrátky na mezinárodním trhu

Stručná fakta:

  • Nově získaní významní zákazníci oceňují přístup společnosti Fujitsu k poskytování služeb informačních a komunikačních technologií (ICT).
  • Společnost Fujitsu se odlišuje od konkurence hlavně flexibilitou poskytovaných služeb.
  • Tempo globalizace portfolia služeb se zrychluje
Praha, November 20, 2013 Společnost Fujitsu na Fóru Fujitsu 2013 v Mnichově zdůraznila zvyšující se rychlost rozvoje svých servisních služeb v celém regionu EMEA & I (Evropa, Střední Východ, Afrika a Indie). Jak společnost Fujitsu zrychluje tempo globalizace svého portfolia služeb, přibývají jí noví významní zákazníci a vznikají pro ni nové obchodní příležitosti.

Každý den tým jednatřiceti tisíc servisních pracovníků Fujitsu poskytuje podporu více než 4,4 milionům koncových uživatelů ve 177 zemích, to všechno ve 41 jazycích.  A každý měsíc se zákazníci obracejí na Fujitsu s 1,5milionem požadavků na podporu.

V regionu EMEA&I získala servisní společnost Fujitsu v roce 2013 řadu významných nových zákazníků, včetně německého spolkového úřadu práce (Bundesagentur für Arbeit) a katalánské vlády (Generalitat de Catalunya) ve Španělsku. Kromě toho Fujitsu potvrzuje rostoucí objem obchodní spolupráce s nadnárodními firmami v důsledku pokračující globalizace jejích IT služeb.

Celá polovina z první tisícovky nejúspěšnějších světových podniků patří mezi zákazníky společnosti Fujitsu, která samotná hraje jistě první ligu ve správě dat. Má totiž na starost zhruba 140PB dat a téměř 150 000 serverů fungujících ve 113 jejích vlastních i zákazníky řízených datových střediscích po celém světě.

Prvotřídní zdroje služeb společnosti Fujitsu

Zákazníci jsou podporováni lokálními i globálními zdroji ve vzájemné souhře. Patří k nim celosvětová síť víc než stovky datových středisek, 6 servisních středisek operujících v mnoha jazycích, 7 globálních dodacích center a síťových středisek typu Cloud. Globální dodací centra poskytují provozní podporu 24 hodin denně a poskytují zákazníkům služby na trvale vysoké úrovni. Se svými ročními tržbami asi 6,4 miliard eur z poskytování mezinárodních služeb, které tvoří víc než 50% tržeb skupiny, patří Fujitsu nyní ke čtyřem největším světovým poskytovatelům ICT služeb.

Flexibilní přístup ke službám

Tento růst ukazuje, že společnost Fujitsu je schopna globalizace, která umožní podporovat zákazníky, kteří chtějí z jediného místa řešit celou svou světovou infrastrukturu ICT.  Společnost Fujitsu navrhuje, provozuje a udržuje celé ICT infrastruktury nadnárodních a globálních společností a může se pochlubit širokou škálou ICT služeb pokrývající služby podnikových aplikací, služby řízení infrastruktury a služby technické podpory a údržby.  Všechny tyto druhy služeb jsou poskytovány individuálně po celém světě v rámci jediné flexibilní organizace místo jednotného přístupu pro všechny, kterému dávají přednost někteří jiní poskytovatelé služeb.

Podpůrná citace

Joel O’Halloran, výkonný vicepresident divize mezinárodních služeb společnosti Fujitsu
“V průběhu roku 2013 nabrala společnost Fujitsu rychlost v oblasti globalizace svých servisních služeb.  Dosáhli jsme značného pokroku v regionu EMEA&I a získali jsme několik významných nových zákazníků, v souladu se závazky, které jsme přijali na začátku roku.”

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 20 November, 2013
City: Praha