GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Fujitsu rozšiřuje řadu LIFEBOOK a představuje svůj první dotykový ultrabook

Fujitsu rozšiřuje řadu LIFEBOOK a představuje svůj první dotykový ultrabook

Fujitsu rozšiřuje řadu LIFEBOOK a představuje svůj první dotykový ultrabook

Praha, September 10, 2013

Praha, 10. září 2013 – Společnost Fujitsu na IFA v Berlíně představila dvě novinky z řady notebooků LIFEBOOK U, a to včetně vlajkové lodi celé série, kterou je nový dotykový ultrabook založený na procesorech Intel Core 4. generace. Fujitsu tak rozšiřuje své portfolio tenkých a snadno přenosných notebooků a ultrabooků vhodných jak pro firemní, tak pro soukromé účely.

Mezi novinky ze série LIFEBOOK U patří ultra tenký notebook LIFEBOOK U554 a dotykový ultrabook LIFEBOOK U574. Tyto nové modely jsou skvěle vybaveny, například baterií pro celodenní provoz, mobilním připojením a funkcí spouštění počítače ze sítě (Preboot Execution Environment, PXE), jež umožňuje vzdálenou správu. Vyspělé funkce jako je například pokročilá ochrana proti odcizení (Advanced Theft Protection, ATP) umožňuje v případě krádeže notebooku jeho vzdálené zablokování a smazání dat. Doplňkový modul šifrovacího procesoru (Trusted Platform Module, TPM) umožňuje šifrování a zabezpečuje tím data proti odcizení.

 • LIFEBOOK U574 je první dotykový ultrabook od Fujitsu s obrazovkou o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Váží přitom pouhých 1,6 kg a jeho tloušťka je 19 mm. Je vybaven modulem 3G/UMTS pro mobilní připojení, technologií PXE pro vzdálené spouštění, šifrovacím procesor TPM a pokročilou ochranou proti odcizení (ATP). LIFEBOOK U574 bude k vidění na berlínském veletrhu IFA 6. září 2013.
  http://www.fujitsu.com/fts/products/computing/pc/notebooks-tablets/advanced/lifebook-u574

 • LIFEBOOK U554 váží pouze 1,5 kg, má tloušťku pouhých 18 mm a obrazovku o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Stejně jako předchozí model, je vybaven modulem 3G/UMTS, s možností vzdáleného spouštění pomocí PXE, doplňkovým šifrovacím procesorem TPM a pokročilou ochranu proti odcizení.
  http://www.fujitsu.com/fts/products/computing/pc/notebooks-tablets/all-round/lifebook-u554
Další informace o Fujitsu a jejích produktech:

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 10 September, 2013
City: Praha