GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Fujitsu poskytuje hybridní cloudové zálohování a obnovu dat

Fujitsu poskytuje hybridní cloudové zálohování a obnovu dat

Fujitsu poskytuje hybridní cloudové zálohování a obnovu dat

Praha, July 30, 2013 Stručná fakta:
 • Nová služba Fujitsu BaaS pomáhá zákazníkům vypořádat se s komplexními požadavky na zálohování a obnovu dat
 • Uživatelé mohou monitorovat a spravovat zálohy, ukládat a optimalizovat zálohovaná data a dosáhnout rychlé a efektivní obnovy dat
 • Fujitsu buduje komplexní cloudové portfolio, které podnikům poskytne možnost volby při modernizaci svých IT struktur a pro inovaci nových typů služeb

Praha, 30. července 2013 – Společnost Fujitsu díky okamžité dostupnosti služby Fujitsu Backup as a Service (BaaS) nabízí podnikům všech velikostí bezpečnou globální cloudovou službu zálohování a obnovy dat. Služba Fujitsu BaaS zahrnuje nejlepší technologii v dané třídě od společnosti EVault – je pružná, škálovatelná, snadno použitelná a díky komplexnímu zabezpečení zajišťuje bezpečné uložení citlivých obchodních dat. Tato nabídka je klíčovou složkou komplexního cloudového portfolia od Fujitsu, které bylo navrženo tak, aby podnikům umožnilo plně modernizovat IT struktury a inovovat na nové typy služeb.

Organizace hledají řešení nabízející flexibilitu při umístění a uložení dat. Služba Fujitsu BaaS díky kombinaci technologií od společností Fujitsu a EVault je určena pro společnosti a firmy, které hledají spolehlivé zálohování v proměnlivém prostředí a nejrůznější tradiční a cloudové platformy.

„Naši klienti si uvědomují, že cloudové služby jim přinesou významné zlepšení pružnosti i úspory nákladů, ale vyžadují také flexibilitu při jejich nasazování tak, aby vyhovovaly jejich individuálním potřebám. Proto zde přístup jednoho univerzálního řešení nefunguje, a právě proto je tak důležitý hybridní přístup ke službám zálohování,“ uvedl Roman Valo, Head od Services pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, Fujitsu Technology Solutions.

Služba Fujitsu Backup as a Service umožňuje organizacím nasadit hybridní cloudové zálohovací strategie, které umožňují práci jak s daty v cloudu, tak s tradičními vnitropodnikovými daty. Zároveň přitom splňují požadavky na soulad s příslušnými předpisy a ochranu dat. Zákazníci nyní mohou ukládat a získávat svá data ze serverů, databází a celých systémů a ukládat je v určeném datovém centru Fujitsu Cloud IaaS Trusted Public S5. V blízké budoucnosti budou mít také možnost ukládat svá data v dalších lokalitách, například u sebe ve svém vlastním datacentru, a vytvářet zálohy ze svých klientských zařízení.

Služba je k dispozici na vyžádání prostřednictvím samoobslužného portálu nebo jako řízená služba, která bude poskytována prostřednictvím platformy Fujitsu Cloud IaaS Trusted Public S5. Se službou Fujitsu BaaS mohou zákazníci monitorovat a spravovat zálohy, ukládat a optimalizovat zálohovaná data a dosáhnout rychlé a efektivní obnovy dat.
S využitím špičkové technologie zálohování a obnovy dat od společnosti EVault, služba Fujitsu BaaS umožňuje:

 • Snížit náklady na základě měsíčního předplatného bez minimálního závazku, díky kterému zákazníci platí podle reálného využití služby a skutečného růstu.
 • Zabezpečit data – s nejvyšší úrovní ochrany, včetně šifrování na nejvyšší možné úrovni (tzv. military grade) pro veškerá přenášená i uložená data.
 • Zkrátit dobu zálohování – díky využití pokročilé zálohovací technologie s optimalizací sítí WAN k zajištění nejefektivnějšího využití přenosové kapacity.
 • Optimalizovat objem uložených dat – při prvním zálohování je uložen celý soubor dat, při dalších zálohách se ukládají jen změněné bloky.
 • Snížit náročnost správy – díky intuitivnímu samoobslužnému portálu, který umožňuje snadnou konfiguraci zálohovacích plánů, výběr dob uložení dat, zobrazení stavu úloh a upozornění.
 • Získat větší flexibilitu – díky využití služby s měsíčním předplatným, kterou je možné škálovat podle růstu dat, a která tak snižuje kapitálové výdaje a celkové náklady na vlastnictví.
Informační zdroje:

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 30 July, 2013
City: Praha