GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Praha, August 12, 2013 Stručná fakta:
 • Nové systémy FUJITSU Server PRIMERGY zvyšují hospodárnost napájení a chlazení v datovém centru
 • Skokový nárůst pracovního výkonu díky konvergenci úložišť ETERNUS, serverů PRIMERGY a I/O operací
 • Celostní správa životního cyklu serverů zvyšuje produktivitu a efektivněji využívá omezené prostředky
 • Vyšší hodnota poskytovaná po celou dobu životního cyklu systémů v datových centrech díky ekosystému s ověřenou kvalitou, nástroji, flexibilitou dodavatelského řetězce a komplexní nabídkou služeb

Praha, 12. srpna 2013 – Společnost Fujitsu představila novou generaci systému serverů FUJITSU Server PRIMERGY. Jedná se o inteligentní serverovou páteřní technologii, na které budou dále stavěny a vyvíjeny další architektury pro snadný provoz datového centra, jako jsou RapidStructure, vShape, a další řešení pro obchodní analytiku, spolupráci a přenášení zpráv.

Způsob, jakým podniky zacházejí s technologiemi, se mění. Masivní nasazení virtualizovaných serverů, migrace do cloudu a neustále rostoucí objemy dat, jsou hnací silou rychlých změn v architektuře datových center. Informační a komunikační technologie (ICT) jsou dnes určující pro efektivitu interakce mezi organizacemi a jejich zákazníky a dalšími aktéry i pro zvládnutí vývoje nových produktů a služeb.

ICT systémy se stávají postupně rychlejšími, menšími a cenově přístupnějšími. Aby však mohly přispět k obchodnímu úspěchu v éře cloudu, musí se stát i inteligentnějšími. Aby organizace rychleji dosáhly obchodních výhod, musí jejich ICT poskytovat i inteligentní páteřní technologii pro datová centra zajišťující dostupnost výpočetní a úložné kapacity ke zvládání rostoucí poptávky po okamžitém přístupu k datům. To je vždy složité, protože je nutné vhodně vyvážit všechny aspekty infrastruktury, aplikací, jejich provozu i údržby.

Nové systémy PRIMERGY jsou navržené tak, aby se dokázaly vypořádat s nároky, které mají podniky a společnosti na svá datová centra. Systémy PRIMERGY exponenciálně zvyšují výkon aplikací díky součinnosti mezi úložištěm, serverem a vstupně-výstupními (I/O) operacemi. Umí lépe využívat omezených prostředků, a tím minimalizují jinak značné náklady na energii a chlazení.

Díky novým systémům PRIMERGY od Fujitsu mohou zákazníci proměnit své technologie v konkurenční výhodu, za kterou stojí:

 • Vylepšená energetická optimalizace: Umožňuje zákazníkům ušetřit náklady na energii a chlazení při současném zajištění dostupnosti systémů i za extrémních podmínek, s dodatečnými úsporami ve výši až 27 procent.

 • Konvergovaný výkon: Nová generace serverů PRIMERGY se dvěma procesorovými paticemi zvyšuje výkon aplikací, a to díky dokonalé součinnosti mezi úložištěm, serverem a I/O operacemi.

 • Celostní správa životního cyklu serverů: Systémy PRIMERGY zajišťují efektivnější fungování ICT. Úspory provozních nákladů ve výši až 55 procent3 a vyšší produktivita.

 • Vynikající přínos po celou dobu životního cyklu: Široké portfolio služeb a nástrojů společnosti Fujitsu poskytuje dodatečný přínos v podobě snižování nákladů po celou dobu životního cyklu, zkracování dob projektů a zvyšování dostupnosti aplikací a služeb.
Další informace o nové generaci serverů PRIMERGY jsou k dispozici na adrese: http://www.fujitsu.com/fts/dual-socket-primergy2013.

Řekli o systému PRIMERGY:
Uwe Neumeier, viceprezident divize Server System Sales společnosti Fujitsu Technology Solutions
„Prožíváme období ohromného převratu v obchodním prostředí i společnosti. Zároveň dochází k obrovským pokrokům ICT v oblasti kvality, spolehlivosti a využití prostředků. To znamená, že ICT dnes mohou nejen zlepšovat produktivitu a efektivitu operací, ale i skutečně vyřešit problémy, kterým byznys a společnost čelí.“

Ceny a dostupnost
FUJITSU Servery PRIMERGY budou dostupné v druhé polovině roku 2013. Týká se tower serverů PRIMERGY TX pro vzdálené a pobočkové provozy, všestranných rackových serverů PRIMERGY RX, škálovatelných blade systémů PRIMERGY BX zajišťujících hustotu infrastruktury a konvergovanou správu, a cloudových serverových infrastruktur PRIMERGY CX s optimalizovanou hustotou pro vyšší výpočetní výkon na menším prostoru. Ceny se liší podle konfigurace.

Poznámky pro editory
 1. Referenční architektury a koncepce řešení uváděné na trh v partnerství se strategickými globálními poskytovateli softwarových řešení.

 2. Interní odhady společnosti Fujitsu vycházející ze zprávy společnosti Gartner: Top 10 Techniques to Improve Data Center Cooling Efficiency (10 nejlepších technik pro zlepšení efektivity chlazení datových center). Dosahuje nových úrovní efektivity napájení a chlazení díky konstrukčním vylepšením Cool-safe a novým napájecím zdrojům 80 Plus Titanium (96% účinnost).

 3. Zprávy zákazníků společnosti Fujitsu ukazují, že využívání praktik správy Fujitsu ServerView u instalací virtualizovaných i reálných serverů vede k 55% úsporám provozních nákladů. (Případová studie: ARA Assistance).
Informační zdroje:

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 12 August, 2013
City: Praha