GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Praha, August 01, 2013 Stručná fakta:
 • Cloudová řešení pro monitoring a service desk od společnosti CA Technologies, budou poskytovat lepší služby podnikům všech velikostí i nezávislým dodavatelům softwaru (ISV).
 • Díky řešení Fujitsu ITMaaS získávají organizace operativní přehled nezbytný pro poskytování efektivnějších, vstřícnějších a spolehlivějších služeb zákazníkům a koncovým uživatelům s cloudovými i necloudovými IT infrastrukturami
 • V porovnání s vnitropodnikovým řešením se významně snižují náklady na provoz a správu systémů

Praha, 1. srpna 2013 – Společnost Fujitsu pomáhá podnikům všech velikostí i nezávislým dodavatelům softwaru (ISV) získat větší přehled o jejich ICT operacích. S dostupností řešení správy IT jako služby (ITMaaS) od společnosti Fujitsu, podporuje Fujitsu modernizace jejich infrastruktur a zavádění inovací do obchodních služeb.

Společnost Fujitsu v současnosti dokončila mezinárodní uvedení své nabídky ITMaaS, která do komplexního cloudového portfolia Fujitsu přináší inovační řešení pro monitoring a service desk od společnosti CA Technologies. Prostřednictvím sítě datových center po celém světě poskytuje společnost infrastrukturu jako službu (IaaS) – včetně virtuální ICT infrastruktury, například serverů a úložišť dat. Podnikovým zákazníkům a ISV tak nově nabízí spolehlivý a ekonomicky efektivní přístup ke konfigurovatelným ICT prostředkům.

Společnost Fujitsu integrovala řešení CA Nimsoft Monitor a CA Nimsoft Service Desk do svého portfolia, které bude zajišťováno prostřednictvím platformy Fujitsu Cloud IaaS Trusted Public S5, dříve označované jako Fujitsu Global Cloud Platform. Tato služba doplňuje rychle rostoucí nabídku řešení softwaru jako služby (SaaS) od Fujitsu. Zákazníci společnosti Fujitsu mohou využívat přístupu k funkčně bohatým, snadno implementovatelným, standardizovaným a předem nakonfigurovaným možnostem ITMaaS, které je možné všestranně využít v privátních, veřejných i hybridních cloudových prostředích a také u klasické IT infrastruktury.

Služba Fujitsu Service Desk as a Service poskytuje komplexní řešení správy IT služeb na bázi SaaS. Toto řešení přichází s již integrovanými praktikami založenými na standardech ITIL® (ITIL® is a Registered Trade Mark of AXELOS Limited)1 a automatizovanými akčními workflow pro správu, koordinaci a optimalizaci všech aspektů při poskytování služeb. Fujitsu Service Desk as a Service odstraňuje nutnost pracného kódování díky rychlé konfiguraci přizpůsobené konkrétním firemním potřebám, která je rychlejší a vyžaduje nižší náklady.

Oceňované řešení Fujitsu Monitoring as a Service nabízí jediné unifikované rozhraní pro sledování všech životně důležitých dynamických prostředků, na které se firmy spoléhají – ať už cloudových, vnitropodnikových, nebo jejich kombinaci. Řešení Fujitsu Monitoring as a Service nabízí komplexní monitoring a přehled nezbytný k zajištění nepřetržitého optimálního fungování obchodních služeb.

Řekli o ITMaaS:
Dennis Callaghan, vrchní analytik podnikového softwaru, 451 Research
„Správa IT jako služba přináší organizacím pružnější alternativu k tradičnímu softwaru pro správu IT. To je důležité ze dvou důvodů. Pokud se pracovní zátěž přesouvá do cloudu, nástroje pro správu IT se mohou přesouvat s ní. Správa IT jako služba také chrání organizace před dalšími problémy s aktualizacemi a údržbou. Proč tedy používat software pro správu IT, který zvyšuje režii na správu IT?“

Cameron McNaught, výkonný viceprezident, Solutions, International Business, Fujitsu
„Fujitsu pokračuje ve spolupráci s předními organizacemi, abychom našim zákazníkům pomohli využít a implementovat ta nejlepší řešení na bázi cloudu. Řešení Fujitsu ITMaaS kombinuje technologii firmy CA Nimsoft s cloudovou infrastrukturou, zkušenostmi se správou služeb a integračními schopnostmi společnosti Fujitsu. Je lákavým produktem pro podniky a firmy, které hledají pružná řešení v oblasti správy IT.“

Chris Dickson, viceprezident, Solution Sales, CA Technologies
„IT organizace, stejně jako ISV, jsou pod ohromným tlakem, aby plnili obchodní požadavky, které se neustále rozšiřují a vyvíjejí, a to při současném snižování nákladů a lepším zabezpečování služeb. Díky využití technologie CA Nimsoft pro monitoring a service desk v rámci širší strategie řešení těchto zákaznických výzev si společnost Fujitsu zajistila schopnost dodávat řešení správy jako služby s mimořádně vysokou hodnotou a zároveň potvrdila svou přední pozici na celosvětovém trhu správy IT.“

Ceny a dostupnost
Správa IT jako služba od společnosti Fujitsu je součástí portfolia pro správu a automatizaci datových center společnosti Fujitsu, která je v současnosti dostupná v celé Evropě, na Blízkém východě, v Africe a v Indii. Ceny se liší podle regionu.

Poznámky pro editory
 1. ITIL® (ITIL® is a Registered Trade Mark of AXELOS Limited), knihovna infrastruktury informačních technologií (Information Technology Infrastructure Library) je sada správných praktik pro řízení IT služeb, publikovaná britským vládním úřadem pro obchod (Office of Government Commerce).
 2. Na základě tohoto řešení získala společnost Fujitsu ocenění German Data Center Award 2013 v kategorii Software pro datová centra: http://www.future-thinking.de/drzp2013fujitsu
Informační zdroje:

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 01 August, 2013
City: Praha