GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2013 >
 7. Fujitsu a Oracle oznámily celosvětovou dostupnost serverů Fujitsu M10

Fujitsu a Oracle oznámily celosvětovou dostupnost serverů Fujitsu M10

Fujitsu a Oracle oznámily celosvětovou dostupnost serverů Fujitsu M10

Praha, April 16, 2013

Nové SPARC Servery vytvořené ve spolupráci společností Fujitsu a Oracle pomáhají zákazníkům optimalizovat své investice při zachování nejvyššího stupně spolehlivosti

Redwood Shores, Kalifornie, a Tokio, Japonsko – 10. dubna 2013

Praha, Česká republika – 16. dubna 2013

Stručná fakta
 • V rámci pokračování více než dvacetiletého partnerství a udržování vedoucího postavení v oblasti výpočetní techniky pro kritické úlohy společnosti Fujitsu a Oracle oznámily celosvětovou dostupnost serverů Fujitsu M10,*1 postavených na 16jádrovém procesoru SPARC64 X.

 • Servery Fujitsu M10 poskytují spolehlivost, dostupnost a servisovatelnost (RAS) mainframové třídy, založené na 60ti letech zkušeností společnosti Fujitsu s vývojem mainframů s maximální škálovatelností pro kritické pracovní zatížení.

 • Servery Fujitsu M10 jsou dynamicky škálovatelné od 1 do 64 procesorů v modulární architektuře s aktivací CPU na úrovni jader, což zákazníkům umožňuje snadno přidávat prostředky ve stavebních blocích podle měnících se požadavků na zatížení, a to bez přerušení běhu stávajících aplikací.

 • Servery Fujitsu M10 přinášejí přelomové technologie, jako například Software on Chip a Liquid Loop Cooling, a nabízejí vysoce flexibilní systémové konfigurace s fyzickým rozdělením disků na oddíly i se zabudovanými bezplatnými virtualizačními technologiemi prostřednictvím řešení Oracle VM Server for SPARC a Oracle Solaris Zones.

 • Servery Fujitsu M10 podporují systém Oracle Solaris 10 i 11 a díky programu Oracle Solaris Guarantee Program jsou binárně kompatibilní se všemi aktuálními i dřívějšími servery SPARC.

"Společnost NTT DATA vítá uvedení serverů Fujitsu M10 společnosti Fujitsu. Testování potvrdilo vysoký výkon serverů Fujitsu M10 vycházející z vysoce výkonné superpočítačové technologie Fujitsu. V posledních letech se důležitým faktorem úspěšnosti nebo neúspěšnosti v podnikání stala schopnost využit informace. Potřeba vysokorychlostního zpracování velkých množství dat, jako jsou Big Data, se neustále zvyšuje. Věříme, že nové servery Fujitsu M10 budou řešením, které se u našich zákazníků setká s důvěrou. Zároveň hodláme ještě rychleji zařazovat servery Fujitsu M10 do naší IT infrastruktury, abychom mohli reagovat na éru velkých dat odpovídající kapacitou pro vysoce výkonné zpracování dat. Budoucnost je plná příležitostí pro rozšiřování funkcionality a podpory zákaznického podnikání inovativními způsoby. Ve společnosti NTT DATA využijeme nové technologie v serverech Fujitsu M10 jako podnět k vývoji nových IT řešení, která zase přímo podpoří podnikání našich zákazníků," uvedl Hiroshi Endo, Senior Vice President informační a technologické společnosti NTT DATA Corporation.

"Server Fujitsu M10 poskytuje mimořádný výkon, který zákazníkům umožní udržet si jejich konkurenceschopnost právě díky možnosti rozhodnout se v reálném čase," prohlásil Noriyuki Toyoki, Corporate Senior Vice President společnosti Fujitsu. "Server Fujitsu M10 je odrazem naší snahy přinést našim zákazníkům v této éře velkých dat i velké výsledky - díky jedinečné dynamické škálovatelnosti a spolehlivosti mainframové třídy pomůžeme zákazníkům maximalizovat návratnost jejich investic."

"Oracle vítá do rodiny serverů SPARC zcela nové servery Fujitsu M10," řekl Edward Screven, Chief Corporate Architect společnosti Oracle. "Spolupráce společností Oracle a Fujitsu je příkladem trvalého úsilí společnosti Oracle přinášet zákazníkům mimořádný výkon, a to díky spolupráci na vývoji hardwaru a softwaru."

Zdroje:

O společnosti Oracle
Oracle vyvíjí hardware a software pro společné fungování v cloudu i ve vašem datovém centru. Více informací o společnosti Oracle (NASDAQ: ORCL) najdete na www.oracle.com.

Všechny ostatní názvy společností a produktů zde uvedené jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Informace uváděné v této tiskové zprávě jsou správné v čase zveřejnění a mohou se změnit bez předchozího upozornění.

Ochranné známky
Oracle a Java jsou registrované ochranné známky společnosti Oracle a/nebo jejích sesterských společností. Ostatní názvy mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Fujitsu a logo Fujitsu jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Fujitsu Limited ve Spojených státech amerických a jiných zemích.

UNIX je registrovaná ochranná známka The Open Group.

SPARC a SPARC64 jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti SPARC International, Inc. ve Spojených státech amerických a jiných zemích, které jsou použity na základě licence.
Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem příslušných vlastníků.

Poznámky
Tato nová řada serverů Fujitsu M10 je v Japonsku prodávána společností Fujitsu pod označením SPARC M10

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 16 April, 2013
City: Praha