GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Fujitsu PRIMEQUEST drtí paměťové limity databází a umožňuje pánování zdrojů podniku skutečně v reálném čase

Fujitsu PRIMEQUEST drtí paměťové limity databází a umožňuje pánování zdrojů podniku skutečně v reálném čase

Stručná fakta:

  • Společnost Fujitsu oznamuje evaluační program pro technologie příštích generací serverů x86 schopné provozovat databáze s až 12TB pamětí
  • Nebývalý výkon a možnosti pamětí činí i z rozměrných databází pro plánování podnikových zdrojů (ERP) nástroje rozhodování v reálném čase
Praha, November 20, 2013 Společnost Fujitsu na Fujitsu Fóru v Mnichově oznámila evaluační program pro technologie vyspělých serverů PRIMEQUEST, který rozšiřuje kapacitu jejich pamětí pro výpočty až na 12TB. To znamená, že se Fujitsu stává prvním dodavatelem, jenž umožňuje využití rozměrných aplikačních databází SAP ERP pro plánování podnikových zdrojů k rozhodování v reálném čase využitím paměti na platformě SAP HANA.

Servery PRIMEQUEST od Fujitsu disponují jak nebývalým výkonem, tak pro podnikání zásadní vlastností RAS (spolehlivost, dostupnost a použitelnost - Reliability, Availability and Serviceability). Servery jsou schopné poskytnout skutečně průlomovou kapacitu paměti díky evaluačním systémům, které umožňují docílit až čtyřnásobného překročení současných limitů.

Společnosti, jež provedou evaluaci serverů PRIMEQUEST, získají konkurenční výhodu, protože zrychlí chod celé firmy díky provozu kritických systémů plánování zdrojů ERP přímo v paměti.  Databáze umístěné přímo v paměti místo na disku umožňují realizovat rychlou analytiku, rozhodování v reálném čase i modelování alternativních scénářů.

Protože rozhodování v reálném čase zintenzivňuje konkurenční tlak, zavádí Fujitsu evaluaci technologií, která umožňuje překračovat současné kapacitní limity a výkonová omezení.  PRIMEQUEST toho dosahuje díky mohutně rozšířené paměťové kapacitě až na 12TB a bance víc než 100 procesorových jader.

Podpůrná citace

říká Jens-Peter Seick, viceprezident skupiny produktového vývoje mezinárodní divize společnosti Fujitsu.
“Ve světě, kde si firmy uvědomují, že rozhodování v reálném čase představuje rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem, stojí Fujitsu na čele trhu.  Dnes vyhlašujeme evaluační program pro technologie, který nabízí organizacím příležitost získat významnou konkurenční výhodu bezpečným provozem aplikací SAP ERP v reálném čase na platformě SAP HANA,”

Online zdroje

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 20 November, 2013
City: Praha