GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2013 >
  7. Fujitsu Eco Track umožňuje firmám plnit energetické audity vyžadované EU a ekologicky optimalizovat náklady

Fujitsu Eco Track umožňuje firmám plnit energetické audity vyžadované EU a ekologicky optimalizovat náklady

Fujitsu Eco Track umožňuje firmám plnit energetické audity vyžadované EU a ekologicky optimalizovat náklady

Praha, March 05, 2013

Stručná fakta:

Praha, 11. března 2013 – Společnost Fujitsu uvádí na celoevropský trh výkonný cloudový software Eco Track, který poskytne firmám detailní přehled o jejich ekologické stopě a zároveň zajistí soulad a plnění nové evropské směrnice o energetické účinnosti. Fujitsu uvedla produkt na trh na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru.

Podle společnosti Fujitsu poskytne zavedení nových povinných energetických auditů společnostem významnou příležitost k lepšímu pochopení jejich potenciálu při zvyšování energetické účinnosti a k přijetí důležitých kroků ke snížení provozních nákladů, a tím i zvýšení ziskovosti. Vzhledem k tomu, že se první evropské země chystají přijmout legislativu vyžadující provádění energetických auditů ve společnostech již letos, přichází uvedení softwaru Fujitsu Eco Track na trh právě včas.

 „Optimalizace vede ke snížení nákladů a je základním krokem ke zvýšení konkurenceschopnosti a ziskovosti společností a jejich schopností vypořádat se se vzestupy a poklesy ekonomiky. Jednoduše řečeno, společnosti, které se zabývají environmentální účinností, jsou prostě lépe řízené než ty ostatní,“ uvedl Vernon Turner, senior viceprezident divize Enterprise Infrastructure, Consumer, Network, Telecom and Sustainability Research společnosti IDC.

Společnostem, které usilují o bezproblémové dodržování nových energetických auditů, bude v procesu shromažďování informací pomáhat pět edic softwaru Fujitsu Eco Track, počínaje edicí Standard. Software bude k dispozici od 1. dubna 2013 v obchodě Fujitsu Cloud Store. Intuitivní rozhraní softwaru nabízí jednoduchého a přehledného průvodce pro sběr veškerých informací o využívání energií, které budou vyžadovány evropskou směrnicí o energetické účinnosti.
Jakmile společnost shromáždí informace o využívání energie, bude možné je použít k získání zevrubného přehledu o možnostech optimalizace všech vzorců využívání energií, a to zvláště díky snadnějšímu rozkrytí provozních nákladů a získání užitečných informací o možnostech optimalizace a úspor.1 Nejvyšší edice softwaru Fujitsu Eco Track s maximálním množstvím funkcí nabízí neomezené možnosti reportingu v celém rozsahu environmentálního výkaznictví.

Podle analytika společnosti IDC Vernona Turnera bývají organizace, které už zavedly environmentální program zahrnující sledování využití energií, lépe řízené než konkurenční společnosti.

Software Fujitsu Eco Track, který staví na více než desetileté zkušenosti se zajišťováním obdobných požadavků na výkaznictví u japonských firem, je pro evropské společnosti ideálním nástrojem ke splnění tohoto nového úkolu. Tento software dokáže snadno shromažďovat veškeré informace nezbytné pro podporu procesu auditu a zajištění souladu s legislativními požadavky. Firmám šetří čas i peníze. Fujitsu Eco Track také pomáhá snižovat náklady na energie a umožňuje efektivní plánování do budoucnosti, především díky naprosté transparentnosti současných vzorců o využívání energií a schopnosti určit oblasti potenciálního zlepšení.
Software Fujitsu Eco Track, který běží na platformě Fujitsu Global Cloud, podporuje výběr z více různých jazyků najednou, normy ISO a právní předpisy Evropské unie. Firmám umožní snadno doložit soulad s evropskou legislativou a využít případných daňových úlev. V první verzi software Fujitsu Eco Track podporuje současné používání angličtiny, němčiny a japonštiny. Další evropské jazyky budou brzy následovat.

Společnost Fujitsu také plánuje zavedení služeb podpory pro společnosti, které chtějí optimalizovat svůj dopad na životní prostředí a energetickou účinnost, prostřednictvím partnerů poskytujících kvalifikované poradenství. Dále nabídne svým partnerům a koncovým zákazníkům služby podpory při implementaci softwaru.
Další informace jsou k dispozici online na adrese:
http://www.fujitsu.com/fts/services/application/saas/ecotrack/.

Ceny a dostupnost
Společnost Fujitsu uvádí na trh pět edic softwaru Fujitsu Eco Track, které budou k dispozici od 1. dubna 2013 v obchodě Fujitsu Cloud Store, a to nejprve v Německu, Rakousku a Nizozemí. Možnost kdykoliv danou edici upgradovat s bezplatnou migrací dat, umožní firmám přejít na vyšší edici volně, podle aktuální potřeby. Ceny základní edice Standard začínají na 2500 EUR / za rok, u edice Professional startují na 8000 EUR / rok.

Fujitsu blog

http://blog.ts.fujitsu.com/

Fujitsu na Twitteru

http://www.twitter.com/Fujitsu_TS

Fujitsu na Facebooku

http://www.facebook.com/face2fujitsu

Novinky společnosti Fujitsu

http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 05 March, 2013
City: Praha