GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2012 >
 7. Tablet a notebook v jednom: Nový hybridní tablet Fujitsu nabízí to nejlepší z obou světů

Tablet a notebook v jednom: Nový hybridní tablet Fujitsu nabízí to nejlepší z obou světů

Tablet a notebook v jednom: Nový hybridní tablet Fujitsu nabízí to nejlepší z obou světů

Praha, July 09, 2012

Fakta

 • STYLISTIC Q702 – tablet a notebook v jednom
 • Nabízí komfortní prezentaci obsahu spolu s pohodlím a produktivitou plnohodnotné klávesnice notebooku
 • Dostatečný výkon díky procesorům 3. generace Intel Core i3 a i5
 • Pro náročnější uživatele je určena nově přepracovaná řada LIFEBOOK T

Praha, 18. července 2012 – Společnost Fujitsu představila hybridní tablet STYLISTIC Q702, špičkové zařízení určené pro mobilní firemní uživatele. S hybridním tabletem Fujitsu již nemusíte během pracovního dne neustále volit mezi tabletem a notebookem. STYLISTIC Q702 je všestranný, výkonný a samostatný tablet, který lze jednoduchým připojením plnohodnotné klávesnice kdykoliv konvertovat na plnohodnotný notebook.

STYLISTIC Q702 nabízí dokonalou rovnováhu mobility a produktivity. Uživatelům umožní každodenní práci mimo kancelář bez nutnosti připojení externího napájecího zdroje. Dlouhou výdrž zařízení zajišťuje druhá baterie v klávesnici. Tělo tabletu je vyrobeno z lehké a odolné slitiny hořčíku, která ho chrání před každodenními nárazy a poškrábáním. Obrazovka zařízení je dobře čitelná i na přímém slunečním světle. Bez klávesnice má hybridní tablet STYLISTIC Q702 hmotnost pouhých 850 gramů. Tablet bude dodáván i s vestavěnou podporou rozhraní 3G/UMTS nebo 4G/LTE pro přenos mobilních dat.

„Hybridní tablet Fujitsu STYLISTIC Q702 nabízí to nejlepší z obou světů – přenosnost a snadné použití tabletu, což jsou vlastnosti, které se skvěle hodí k prezentaci obsahu, a připojitelnou klávesnici, jejíž pomocí lze zařízení konvertovat na notebook s plnohodnotnou klávesnicí. Uživatelům klávesnice usnadní především vytváření obsahu, například při práci s tabulkami nebo při úpravách obchodních nabídek,“ uvedl Jan Šplíchal, produktový a PR manažer Fujitsu Technology Solutions Česká republika.

Zařízení je vybaveno inteligentními funkcemi zabezpečení včetně biometrického snímače otisků prstů, podpory technologie Computrace, zabezpečení pevného disku a systému BIOS heslem, integrovaného modulu TPM (Trusted Platform Module) a technologií Intel Anti-Theft. Poháněn je procesory Intel Core třetí generace i3 a i5, volitelně s technologií Intel vPro.

LIFEBOOK T - přepracovaná řada konvertibilních notebooků
Pro náročnější uživatele společnost Fujitsu představila také přepracovanou verzi populárního konvertibilního notebooku LIFEBOOK T902 určeného pro mobilní uživatele, kteří potřebují vyšší výkon, než poskytují běžné tablety. Nová řada LIFEBOOK T navazuje na více než dvacet generací starou tradici notebooků. Nabízí duální digitizér s podporou více dotyků, který usnadňuje navigaci na novém displeji bez rámečku. Nový LIFEBOOK T je lehčí a tenčí než předchozí modely a kromě nejvyššího výkonu ve své třídě má řadu dalších užitečných vlastností, jako například displej, kterým lze otáčet v obou směrech.

Podrobné údaje k parametrům tabletu STYLISTIC Q702

 • Dokovací stanice s klávesnicí, čtyřčlánkovou baterií a rozšiřujícími porty, včetně portu sítě LAN (RJ-45) a podpory externího displeje (VGA)
 • 11,6" antireflexní displej s podsvícením LED, technologií IPS, duálním digitizérem a podporou více dotyků optimalizovaný pro ovládání perem i dotyky
 • Rozhraní USB 2.0 a 3.0, HDMI, rozšiřující porty SD/SDHC na tabletu
 • Volitelně podpora širokopásmového mobilního připojení 3G/UMTS nebo 4G/LTE (podpora se může lišit v závislosti na regionu)
 • Akcelerometr, gyrometr, magnetometr a snímače okolního světla přispívající k plynulé práci s počítačem
 • Přední a zadní webová kamera se dvěma mikrofony umožňující pořádání videokonferencí
 • Úložiště až 256 GB (bez plného šifrování disku) a 128 GB (s plným šifrováním disku)
 • Intel® HD Graphics 4000
 • Integrovaný 4GB modul DDR3

Cena a dostupnost
Hybridní tablet STYLISTIC Q702 bude v Česku dostupný od podzimu tohoto roku. Doporučená cena začíná na 28 000 Kč. Notebook LIFEBOOK T 902 bude v prodeji od konce srpna, jeho prodejní cena startuje na 40 000 Kč.

Online zdroje

O společnosti Fujitsu ČR

Fujitsu ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu - Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.com/cz

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).
Další informace naleznete na webu www.fujitsu.com.

Kontakt pro novináře:

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast klientského protfolia
(notebooky, tablety, periferie)

Samy Khaleg
Product Manager – Workplace Systems
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: samy.khaleg@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 070

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast serverů
Radovan Hošek
Product Manager – Servers
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: radovan.hosek@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 040

Technické dotazy a odborné specifikace – Oblast datových uložišť
Aleš Dvorák
Product Manager – Storage
Fujitsu Technology Solutions ČR
e-mail: ales.dvorak@ts.fujitsu.com
Tel: +420 233 034 061

Tiskový servis
Filip Snášel
PR Manager PEPR CONSULTING
e-mail: snasel@peprconsulting.cz
Tel: +420 602 757 392

Date: 09 July, 2012
City: Praha