GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
 1. Home >
 2. O společnosti >
 3. Resources >
 4. Novinky >
 5. Tiskový servis >
 6. 2011 >
 7. Společnost Fujitsu modernizuje celou řadu ESPRIMO a LIFEBOOK

Společnost Fujitsu modernizuje celou řadu ESPRIMO a LIFEBOOK

Díky "rodinnému konceptu" nabízejí nové modely počítačů ESPRIMO a notebooků LIFEBOOK pohodlí a úsporu nákladů.

Mnichov, January 05, 2011

Společnost Fujitsu představila vylepšené řady notebooků ESPRIMO PC a LIFEBOOK, včetně tří nových modelů ESPRIMO a devíti nových modelů LIFEBOOK. Tato nová generace produktů Fujitsu přináší kromě inovovaného designu stolních a mobilních počítačů také úspory nákladů a času po celou dobu životnosti výrobku. Nové modely jsou osazeny procesory Intel® Core™ 2. generace s novou 32nm mikroarchitekturou Intel a svým uživatelům umožňují výrazný nárůst výkonu při úspoře energie.

Nové osobní počítače ESPRIMO a notebooky LIFEBOOK jako první naplňují nový, tak zvaný „rodinný koncept“ společnosti Fujitsu, který přináší výraznou úsporu nákladů na údržbu, testování a vyhodnocování ICT. Doposud platilo, že když se jakákoli společnost rozhodla pro nákup nového hardwarového či softwarového vybavení, musela nejprve zjistit kompatibilitu s jejich stávajícími systémy. Rodinný koncept spočívá ve využívání stejných hlavních komponent v systémech Fujitsu včetně základní desky, BIOSu, čelního připojovacího panelu, napájení a softwaru. Pro zákazníky to znamená, že jim stačí vyzkoušet jediný model, aby zjistili, zda je s jejich prostředím kompatibilní celá produktová řada. Prvními produktovými řadami osobních počítačů Fujitsu, které nabízí tento koncept, jsou nové řady ESPRIMO P900 a ESPRIMO E900. Kompatibilní jsou také notebooky LIFEBOOK E751 a LIFEBOOK S751.

Rodinný koncept je dalším zdokonalením a rozšířením stávající filozofie Fujitsu, která již nyní umožňuje vyměnitelnost notebookových modulů jako jsou např. modulární šachta pro DVD mechaniku, pevný disk, baterie nebo replikátor portů mezi modely LIFEBOOK E751 a LIFEBOOK S751. Tyto komponenty jsou kompatibilní i s modely generace roku 2010.

Nové tiché PC ESPRIMO Poté, co společnost Fujitsu eliminovala u svých 0-Watt PC spotřebu energie ve vypnutém režimu, podařilo se jí odstranit z modelů 0-Watt řady PC ESPRIMO jinou "ekologickou zátěž" - hlučnost. Nové modely 0-Watt ESPRIMO E900 a ESPRIMO P900 "Zero Noise" nabízejí naprosto tichý chod v nečinném a běžném kancelářském režimu. Jejich velmi tichý provoz znamená, že nová PC ESPRIMO jsou příjemnými kancelářskými spolupracovníky, kteří zapadnou do každého týmu.

Třetím novým modelem ESPRIMO je model Q900, který je vybaven dvěma rozhraními USB 3.0, která umožňují dosáhnout 12krát vyšší přenosové rychlosti nežli USB 2.0. I přes svůj vysoký výkon je model ESPRIMO Q900 energeticky nejúspornějším modelem v celém sortimentu osobních počítačů.

Nové modely LIFEBOOK V aktuální nabídce notebooků LIFEBOOK představuje společnost Fujitsu nové modely, které doplňují celé portfolio s cílem vyhovět širšímu okruhu potřeb zákazníků. Například nový LIFEBOOK P701 nabízí 12palcový displej a zaplňuje tak mezeru mezi 14palcovým modelem LIFEBOOK S751 a 10,1palcovým modelem LIFEBOOK T580 .

Nová řada LIFEBOOK disponuje několika drobnými designovými prvky s přidanou hodnotou. Patří k nim např. 0-Watt AC adaptér s nulovou spotřebou energie je-li notebook vypnutý nebo antibakteriální klávesnice, která pomáhá zabraňovat šíření choroboplodných zárodků mezi uživateli notebooku. Další novou funkcí je Anytime USB Charge, kterou je vybavena většina modelů. Tato funkce umožňuje nabíjet z notebooku přenosná zařízení jako např. mobilní telefony, i když je notebook vypnutý.

Rajat Kakar, viceprezident oddělení Workplace Systems společnosti Fujitsu Technology Solutions, říká: "Nové modely osobních počítačů a notebooků Fujitsu jsou energeticky úspornější a výkonnější než kdy dříve – a stolní PC běží tak tiše, že si jen těžko všimnete, že tam vůbec jsou. Implementací nové rodinné koncepce do modelů stolních PC ESPRIMO i notebooků LIFEBOOK pomáháme organizacím urychlit zavádění vylepšených modelů do jejich "flotily" notebooků a osobních počítačů, a to tím, že se zaměřujeme na používání stejných základních komponentů v celém sortimentu modelů."

Nové modely ESPRIMO a LIFEBOOK Třemi novými modely ESPRIMO jsou:

 • ESPRIMO Q900 mini PC
 • ESPRIMO E900 E85+ / E90+ / 0-Watt v provedení small form factor PC
 • ESPRIMO P900 E85+ / E90+ / 0-Watt v provedení microtower PC

Rodina LIFEBOOK nyní obsahuje devět nových modelů:

 • LIFEBOOK T901, 13,3palcový tablet PC
 • LIFEBOOK P771, lehoučký 12,1palcový notebook o hmotnosti 1,4 kg s procesorem Ultra Low Voltage pro delší výdrž baterie
 • LIFEBOOK S761, 13,3palcový ultrapřenosný notebook
 • LIFEBOOK E751, 15,6palcová náhrada stolního počítače s vysokým výkonem
 • LIFEBOOK S751, vysoce výkonný 14palcový přenosný počítač
 • LIFEBOOK P701, velmi lehký notebook o hmotnosti 1,5 kg s 12,1palcovým displejem
 • LIFEBOOK NH751, 17,3palcový multimediální notebook s Blu-ray Disc™ mechanikou a diskrétní grafickou kartou
 • LIFEBOOK AH531 a A531, 15,6palcové notebooky s širokým výběrem funkcí včetně Blu-ray Disc™ mechaniky, diskrétní grafickou kartou a integrovanou konektivitou 3G/UMTS
 • LIFEBOOK LH531, 14palcový univerzální notebook

Nové modely řad ESPRIMO a LIFEBOOK firmy Fujitsu jsou v ceníku od 3. ledna 2011 a od 1. března 2011 se začnou distribuovat v rámci celého regionu EMEA.

Obrázky a další informace Obrázky nové rodiny ESPRIMO PC jsou k dispozici na:

Obrázky nové rodiny LIFEBOOK jsou k dispozici na:

Více informací a technické údaje naleznete na:

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. Fujitsu Technology Solutions nabízí v České republice kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na: http://cz.fujitsu.com/ .

O společnosti Fujitsu Limited Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je předním světovým poskytovatelem ICT řešení pro globální trh. Jeho tým tvoří přibližně 170 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníků v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2010, dosáhly výše 4,6 bilionu jenů (50 miliard amerických dolarů). Více informací je k dispozici na webu http://www.fujitsu.com/ .

Kontakt pro novináře:

Eva Němcová Marketing Manager Fujitsu Technology Solutions ČR The Park, V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4 – Chodov, Česká republika E-mail: eva.nemcova@ts.fujitsu.com , Tel: +420 233 032 843 Web: http://cz.fujitsu.com/

Fujitsu a logo Fujitsu jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Fujitsu Limited ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní zde zmiňované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou platné v době vydání a podléhají změnám bez předchozího upozornění.

Date: 05 January, 2011
City: Mnichov