GTM-KJRHQ2R
Skip to main content
  1. Home >
  2. O společnosti >
  3. Resources >
  4. Novinky >
  5. Tiskový servis >
  6. 2011 >
  7. I v nejnovějším hodnocení TPC Benchmark se servery PRIMERGY v oblasti x86 datových center umístily na předních příčkách. Zákazníkům přináší větší flexibilitu při správě a obsluze kritických aplikací.

Servery Fujitsu PRIMERGY dlouhodobě mezi nejvýkonnějšími servery na světě

I v nejnovějším hodnocení TPC Benchmark se servery PRIMERGY v oblasti x86 datových center umístily na předních příčkách. Zákazníkům přináší větší flexibilitu při správě a obsluze kritických aplikací.

July 29, 2011

Společnost Fujitsu oznámila další důležitý krok na cestě do oblasti kritického computingu, a to díky výrobě nového serveru PRIMERGY x86, který vytvořil nový světový rekord v oblasti výkonnosti transakčních databází. Server PRIMERGY x86 poskytuje v porovnání se stávajícími systémy RISC/UNIX nové možnosti při správě a obsluze kritických aplikací.

Rychlé šíření business intelligence, rozvoj aplikací na správu datových skladů a další vysoce náročné operace si žádají výkonné servery tzv. scale-up servery, které jsou vhodným řešením pro celou řadu sektorů. Flexibilní a zároveň stabilní scale-up platformy navíc umožňují rychlejší návratnost investic.

Světoví rekordmani – osmi-socketový server PRIMERGY RX900 S2 a čtyř-socketový server PRIMERGY RX600 S6 – nyní přináší výkon, který byl v minulosti vlastní pouze drahým RISC/UNIX systémům. PRIMERGY RX900 S2 nabízí zejména finančnímu a veřejnému sektoru vysokou spolehlivost při využívání scale-up aplikací. Druhý skvěle hodnocený server PRIMERGY RX600 S6 je určen pro náročnější zákazníky a velké podniky. S novou generací serverů PRIMERGY zakládá Fujitsu novou špičkovou výkonnostní třídu x86 serverů, které poskytují zákazníkům bezkonkurenční flexibilitu, ovladatelnost a uživatelskou přívětivost.

"Novinkou PRIMERGY modelů je tzv. glue-less desig, tedy možnost spuštění všech osmi procesorů bez nutnosti dalšího přídavného hardwaru," říká Lubomír Štefek, produktový manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions. "Na základě technologie Intel QuickPath Interconnect, glue-less design pomáhá zabránit zúžení I/O tím, že zajišťuje nejkratší cestu mezi procesory, paměťovými moduly a I/O huby (rozbočovači). Díky tomu poskytují servery špičkový výkon za dostupnou cenu. Dalším typickým znakem modelů PRIMERGY je hladký scale-up, který umožňuje upgradovat procesory, paměť a I/O aniž by bylo nutné zcela přestavět nebo koupit nový systém," dodává Stefek.

Jens-Peter Seick, Senior víceprezident Skupiny pro vývoj produktů společnosti Fujitsu Technology Solutions uvádí: "Nová generace x86 serverů posílá servery Fujitsu PRIMERGY do úplně jiné ligy. V krátké době můžeme očekávat změnu na trhu serverů na úkor operačního systému UNIX a naopak ve prospěch systémů založených na x86. Nová skupina scale-up PRIMERGY serverů je schopná zvládnou vysoké nároky vyžadované v oblasti datových center, zároveň stanovuje novou, výrazně nižší cenovou hladinu pro kritický computing."

PRIMERGY RX900 S2 překonal světový rekord ve výkonnosti

Transaction Processing Performance Council (TPC) řadí PRIMERGY RX900 S2 na přední příčky v hodnocení výkonnosti serverů dle TPC-E. Podle žebříčku TPC-E, se Fujitsu PRIMERGY dlouhodobě řadí mezi nejvýkonnější servery na světě, a také opakovaně nabízí nejlepší výsledky v poměru cena/výkon.

Nový PRIMERGY RX900 S2 splňuje požadavky na extrémně vysoký výkon, díky tomu je vhodný pro zpracování centralizovaných kritických podnikových úloh. Špičkový výpočetní výkon je zajištěn prostřednictvím až osmi procesorů Intel Xeon E7-8800, tj. až 80 procesorových jader. Nový PRIMERGY RX900 S2 disponuje až 4 TB operační paměti a navíc se může pochlubit I/O průchodností až ve výši 100 gigabytů. Čtyř-soketový server RX600 S6 využívá procesor Intel Xeon E7-4800, díky čemuž poskytuje až 40 procesorových jader a podporuje až 2 TB operační paměti.

PRIMERGY RX900 S2 umožňuje nebývalou provozní spolehlivost, neboť jeho vysoká dostupnost je zkombinována s novým funkčně spolehlivými, dostupnými a škálovatelnými procesory Intel Xeon E7-8800.

Transaction Processing Performance Council (TPC) definuje kritéria pro porovnání transakčních procesů a databází proto, aby mohli nezávisle posoudit sílu a výkon moderních On-line Transaction Processing systémů (OLTP).

Podrobné informace o serverech PRIMERGY RX900 S2 a RX600 S6 jsou k dispozici na:

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. Fujitsu Technology Solutions nabízí v České republice kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na: http://cz.fujitsu.com/Open a new window.

O společnosti Fujitsu Limited Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je předním světovým poskytovatelem ICT řešení pro globální trh. Jeho tým tvoří přibližně 170 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníků v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2010, dosáhly výše 4,6 bilionu jenů (50 miliard amerických dolarů). Více informací je k dispozici na webu http://www.fujitsu.com/Open a new window.

Poznámky pro novináře:

1. Server PRIMERGY RX900 S2 je dostupný po celém světě s výjimkou Japonska. Server PRIMERGY RX600 S6 je již od 4. července 2011 dostupný celosvětově.

2. Výsledky výše uvedených konkurenčních benchmarků vycházejí z údajů publikovaných ke dni 6. června 2011 na adrese: http://www.tpc.org/tpce/results/tpce_perf_results.aspOpen a new window. TPC Benchmark™ je ochranná známka nebo ochranná registrovaná známka společnosti Transaction Processing Performance Council.

Systémy Fujitsu PRIMERGY RX900 S2 využívající osm procesorů Intel® Xeon® E7-8870 2.40 GHz s pamětí 2TB dosáhly ve TPC-E srovnání výsledku 4.555 tpsE (tj. počet transakcí za sekundu). V poměru cena/výkon získaly 217.27 USD za tpsE (o 24 % lepší cena/výkon než současný nejbližší 8 socketový konkurenční systém využívající stejnou procesovou technologii, který získal 4.200 tpsE a 287.42 USD za tpsE. Navíc je Fujitsu PRIMERGY RX900 S2 první 8 socketový server, který v hodnocení TPC-Energy Benchmark dosáhl v poměru watt za tpsE čísla jedna. Systém by měl dostupný v polovině července.

O hodnocení TCP Benchmark TPC Benchmark ™ E (TPC-E) je Online Transaction Processing (OLTP) metoda vyvinutá neziskovou organizací Transaction Processing Performance Council (TPC) . Metoda TPC-E simuluje zatížení OLTP makléřských firem. Celý benchmark se zaměřuje na centrální databázi, která provádí operace vztahující se ke klientským účtům dané firmy. I přes to, že je metoda TPC-E zaměřena zejména na makléřské firmy, databázové schéma, transakce i implementační pravidla byla navržena tak, aby reprezentovala širokou variaci moderních OLTP systémů.

Kontakt pro novináře:

Pavlína Bolfová Marketing and PR Manager Fujitsu Technology Solutions ČR The Park, V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4 – Chodov, Česká republika E-mail: pavlina.bolfova@ts.fujitsu.com, Tel: +420 233 032 867 Web:http://cz.fujitsu.com/Open a new window

Fujitsu a logo Fujitsu jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Fujitsu Limited ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní zde zmiňované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou platné v době vydání a podléhají změnám bez předchozího upozornění.

Date: 29 July, 2011