News RSShttp://www.fujitsu.com/fi/rss/news_rss.html Fri, 17 Aug 2018 19:00:09 GMT NewsFujitsun uudet tehokannettavat ja tehotyöasemat vauhdittavat virtuaalitodellisuuden hyödyntämistä liiketoiminnassahttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/celsius.html Tue, 14 Aug 2018 08:24:57 GMT tcm:17-3969150 Fujitsu lahjoitti 20 tietokonetta Hope ry:llehttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/hope.html Wed, 01 Aug 2018 09:23:34 GMT tcm:17-3921458 Fujitsu auttaa selvittämään lohkoketjuratkaisun toteutettavuuden viikossahttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/lohkoketju2.html Fri, 13 Jul 2018 10:58:47 GMT tcm:17-3896482 Fujitsun uusi palvelu antaa täyden näkyvyyden organisaation kyberriskeihinhttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/threat360.html Tue, 03 Jul 2018 08:45:19 GMT tcm:17-3883976 Fujitsun ETERNUS CS800 S7 yksinkertaistaa yritysten varmistustarpeita http://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/eternuscs800.html Wed, 06 Jun 2018 08:24:57 GMT tcm:17-3814755 Fujitsu ja Orion tekivät uuden it-palvelusopimuksenhttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/orion.html Wed, 30 May 2018 00:27:02 GMT tcm:17-3793934 Fujitsu teki jatkosopimuksen it-palveluista Terveystalon kanssahttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/terveystalo.html Tue, 22 May 2018 00:25:59 GMT tcm:17-3787889 Fujitsulta uusi Digital Annealer Cloud Service -palvelu: Kvanttiteknologiasta ammentava suurnopeusratkaisu kombinatorisiin optimointiongelmiinhttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/annealer-cloud-service.html Tue, 15 May 2018 08:38:25 GMT tcm:17-3789351 Fujitsu uudistaa COOP-ketjun kassajärjestelmät Ruotsissahttp://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/coop.html Wed, 25 Apr 2018 00:40:17 GMT tcm:17-3754253 SAP-suorituskykytestien mukaan Fujitsun palvelimissa riittää vääntöä virtuaalisiin SAP HANA -toteutuksiin http://www.fujitsu.com/fi/about/resources/news/press-releases/2018/sap-suorituskyky.html Tue, 24 Apr 2018 10:55:07 GMT tcm:17-3754387